Конспекти занять з навчання грі у баскетбол дітей підготовчої групи. Конспекти занять "баскетбол" Конспекти занять з баскетболу в дюсш

Шубін Геннадій Іванович
Посада:вчитель фізичної культури, викладач-організатор обж
Навчальний заклад:Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа "Середня школа с.Риткучі"
Населений пункт:с.Риткучі
Найменування матеріалу: Методична розробката самоаналіз заняття з баскетболу
Тема:"Баскетбол"
Дата публікації: 02.11.2016
Розділ:додаткова освіта

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

Вид навчального заняття:
Тренування
По предмету:
Фізична культура
Розділ:
Баскетбол
Тема:
Удосконалення технічних та тактичних дій
Група:
УТГ 1 рік навчання Шубін Геннадій Іванович, с. Риткучі

Методична розробка навчального заняття

Навчальний предмет:
фізична культура
Тема:
вдосконалення технічних та тактичних дій
Форма проведення заняття:
тренування
Мотивація теми та форми проведення заняття:
тему обрано відповідно до навчального плану. Форму проведення заняття обрано з метою закріплення та вдосконалення раніше вивчених технічних прийомів.
Тривалість заняття:
80 хвилин
Місце проведення заняття:
спортивний зал
Цілі

заняття:
Формування рухових навичок, розвиток потреб у зміцненні та збереженні здоров'я.
Освітні завдання:
1. Удосконалення гри в баскетбол, з відпрацюванням усіх навичок та прийомів, вивчених раніше. 2. Систематизація ЗУН з техніки передачі та ведення м'яча на місці та в русі.
Розвиваючі завдання:
1. Розвиток “почуття м'яча” та координаційних здібностей. 2. Розвиток швидкісно-силових якостей, швидкості реакції, точності рухів, влучності.
Виховні завдання:
1. Виховання свідомого ставлення до занять фізичної культури, самостійності, активності, почуття колективізму, поваги до суперників у грі, свідомого ставлення до свого здоров'я.
Міжпредметні зв'язки:
Фізика, геометрія
Метод проведення:
Інвентар:

Критерії та методи діагностики ефективності уроку:
відстеження правильності виконання вправи, активність учнів на занятті.
Хронокарта уроку:

I.
Організаційний момент. Побудова з баскетбольними м'ячами, доповідь чергового,

повідомлення теми та цілей уроку
- 1-2 хвилини.

ІІ.
Розминка
- 15-18 хвилин.

ІІІ.
Робота за темою заняття
- 55-60 хвилин.

IV.
Заключна частина -
3-5 хвилин.

План-конспект тренувального заняття з баскетболу.

Тема: «Удосконалення технічних та тактичних дій»

Мета заняття:
Основні завдання.
Освітні завдання: 3. Удосконалення гри в баскетбол, з відпрацюванням усіх навичок та прийомів, вивчених раніше. 4. Систематизація ЗУН з техніки передачі та ведення м'яча на місці та в русі. Розвиваючі завдання: 3. Розвиток “почуття м'яча” та координаційних здібностей. 4. Розвиток швидкісно-силових якостей, швидкості реакції, точності рухів, влучності. Виховні завдання: 2. Виховання свідомого ставлення до занять фізичної культури, самостійності, активності, почуття колективізму, поваги до суперників у грі, свідомого ставлення до свого здоров'я.
Метод проведення:
індивідуальний, фронтальний, груповий, потоковий, ігровий.
Інвентар:
баскетбольні м'ячі, гімнастичні лавки, майки різних кольорів, кеглі, картки завдання для розвитку ігрового мислення, свисток, секундомір.
Зміст уроку

Дозування

Методичні вказівки

I. Підготовча частина:

(15-20 хв.)

1.Побудова з

баскетбольними м'ячами,

доповідь чергового,

повідомлення теми та завдань

заняття.

2. Розминка:
1). Ходьба: -на шкарпетках, м'яч над головою; -на п'ята, м'яч перед собою, на витягнутих руках; -на зовнішніх склепіннях стопи, м'яч за спиною на витягнутих руках; -внутрішніх склепіннях стопи, м'яч перед собою на опущених руках; - ходьба звичайним кроком з переведенням м'яча між ніг на кожен крок. 2). Ведення м'яча в русі: o ведення м'яча в обхід по залі зручною рукою; o ведення м'яча
1-2 хв.

15-18 хв.
2-3 хв. 3-5 хв. 1 коло Організовано розпочати заняття, перевірити відповідність форми одягу та екіпірування. Звернути увагу на поставу, точне положення рук та ніг. Спину тримати прямо. Бігти легко. Стежити за роботою рук та ніг. Під час ведення дивитися перед собою, на ігрове поле.
приставними кроками правим боком уперед; o ведення м'яча приставними кроками лівим боком уперед; o ведення м'яча підстрибом. 3). Дихальна вправа на ходу: o 1–4 кроки – плавний вдих, обертання м'яча навколо тулуба лівий бік; o 1–4 кроки – плавний видих, обертання м'яча навколо тулуба праворуч. 4). ОРУ з м'ячем: І.П. - Напівприсід, м. на грудях 1 - крок правою ногою вперед, ліву - на носок, м'яч вгору, прогнути 2 - І.П. 3- те ж лівою ногою; 4-і.п.  І.П. - Напівприсід, руки в сторони, м'яч у правій руці 1-2 - встаючи, кидок м'яча вгору-вліво через голову; 3-4 - спіймати лівою рукою в п.п. 5-8 – те саме назад  І.П. – основна стійка, м'яч попереду 1 1-Тримаючи м'яч перед собою підкинути його над головою назад і зловити ззаду за спиною двома руками. 2 2-кистовим двигуном підкинути і повернути у вихідне положення.  І.П. – основна стійка, м'яч на грудях 1 – випад праворуч, руки убік, м'яч у пр. 2 – в.п. 3-4 – те саме вліво  І.П. – нахил вперед, м'яч унизу, ноги на ширині плечей, напівзігнуті в колінах «Вісімка» – переклади м'яча навколо та між ніг в 1 коло 1 коло 1 коло 1-2 хв. 6-8 грн. 6-8 грн. 6-8 грн. 6-8 грн. 6-8 грн. Дотримуватись дистанції не менше 1,5-2 метра. Спину тримати прямо, трохи прогнувшись під час передачі м'яча з рук до рук за спиною. дивитися на м'яч, руки прямі, прогнутися глибше дивитися на м'яч, ловити м'яч зверху дивитися на м'яч, кидок ззаду виконати пензлем. випад глибше, руки прямі
паралельної стійки, стоячи на місці.  І.П. – м'яч унизу 1-2 – присід м'яч вперед 3-4 – в.п. 5-8 – те саме  І.П. - м'яч внизу спереду 1-Підкинувши м'яч над собою, поворот на 360 градусів і лов м'яча. 2-Те саме з поворотом в інший бік.  І.П. - М'яч внизу спереду 1- Підкинувши м'яч над собою, сісти, торкнутися підлоги руками і встати.  І.П. – напівприсід, м'яч унизу, ліва ногапопереду 1- стрибком виконати зміну ніг і передати м'яч під ногами праву руку; 2 стрибком виконати зміну ніг і передати м'яч під ногами в ліву руку. 5.Гра «Салки м'ячем»-двоє ведучих повинні солити тікають м'ячем, не випускаючи його з рук. Не можна застосовувати ведення м'яча, лише передачі. Кожен осолений приєднується до ведучих. 6-8 грн. 6-8 грн. 6-8 грн. 6-8 грн. 3-5 хв. м'яч лежить на відкритій долоні, намагатися не торкатися м'ячем ноги, стежити за м'ячем присід глибше, спина пряма дивитися на м'яч, м'яч підкидати високо стежити за м'ячем, м'яч передавати відкритим пензлем, тримати темп стрибка та передачі Гра проводиться по всій баскетбольному майданчику. Не можна солити в голову. Гра триває, доки не будуть обсалені всі ті, хто тікає.

ІІ. Основна частина: (55-60

1.Удосконалення

ведення м'яча та кидків.
1) Кругова гра. Діти діляться дві команди (один м'яч на команду). Гра проводиться, як показано малюнку. З веденням м'яча проходять дистанцію та атакують кільце з двох кроків до влучення. Після влучення м'яча в кільце, зловивши м'яч, передають естафету іншому передачею м'яча. Виграє команда, яка закінчила першу вправу. 2) Естафета із веденням м'яча слаломом. Діти діляться дві команди (один м'яч на команду). Гра проводиться, як показано малюнку. Гравці за сигналом починають ведення з обведенням, потім з двох кроків атакують кільце до влучення, назад ведуть м'яч по прямій і передають естафету іншому.
2.Удосконалення

передачі м'яча на місці та в

рух.
1) Передача двох м'ячів у трійках. Гравці розташовані трикутником. У двох із них м'ячі. Гравець 2 передає гравцю 1, а той назад гравцю 2. Гравець 3 передає гравцю 1, він назад гравцю 3. По свистку гравці змінюються місцями, щоб кожен гравець попрацював на місці гравця 1. 2) Те саме, але гравець 1 після передачі м'яча перестрибує через гімнастичну лаву на двох ногах. За сигналом тренера гравці змінюються
7-12 хв.
3-5 хв. 3-5 хв.
20-25 хв.
3-5 хв. 3-5 хв. М'яч вести зручною рукою, під час ведення дивитися на кільце. Виграє команда, яка закінчила першу вправу. При зачепленні кеглі, гравець повинен поставити його на місце.
місцями. 3) Передача двох м'ячів у шістках дома. Гравці розташовані, як показано на малюнку. 1 та 2 тримають м'ячі. За сигналом 1 передає 3, 2 - 4, і т.д., як показано на малюнку. Особливо уважним треба бути гравцям 1 та 2, оскільки після передачі вони повинні відразу отримати пас від гравців з іншого боку. За сигналом тренера гравці 1, 2 міняються місцями 3, 5, а потім гравці 3,5 міняються місцями 4,6. 4) Передача двох м'ячів у шістках зі зміною місць. Гравці розташовані, як показано на малюнку. Гравець 1 передає м'яч гравцю 2 біжить на його місце, 2-й – 6-му і посідає його місце. Поруч із гравцем 1 також діє гравець 3, потім – 4 тощо.
3) Удосконалення

в за м о д о й с т в і ю

д в у х

гравців

«Передай

виходь»

Працюють

групи(старші)
1) Ті, хто займається, діляться на групи по чотири людини-два нападники і два захисники. Нападники виконують передачі між собою, потім один із них робить ривок до кошика, намагаючись отримати передачу від партнера та забити м'яч у кільце. Захисники перешкоджають намагаючись перехопити м'яч. 2) Група з чотирьох (молодші) працює над веденням м'яча без зорового контролю перед саморобним тренажором 3-5 хв. 3-5 хв.
5-10 хв.
3-5 хв 3-5 хв Уважно стежити за переміщенням м'ячів. Після передачі одночасно з переміщенням м'яч слід чекати ззаду. Вправа виконується з використанням усіх кошиків, що є у залі. Нападники повинні змінювати місце розташування по відношенню до кошика та чергуватись між собою у виконанні ривків. Звернути увагу на хибний рух під час виконання виходу до кошика. Якщо м'яч забитий, то нападники продовжують виконувати свою роль. Якщо захисники перехопили м'яч, слідує зміна ролей. Знайти дві цифри, закриті баскетбольним м'ячем

4. Розвиток ігрового

мислення
Учням лунають картки завдання у розвиток ігрового мислення. Учні у парах повинні вирішити на одному аркуші чотири завдання з ігровими ситуаціями.
5. Навчальна гра
1) Група ділиться на дві команди, які грають у баскетбол без ведення м'яча (3 хв), з веденням (4-5 хв).
5 хв

10-15 хв.
Гравці повинні за рахунок передач вести гру та атакувати кільце. Після передачі необхідно відкрити для отримання паса. Дозволяється виконати один удар об підлогу для підбору м'яча або під час переходу для атаки кільця з двох кроків.
ІІІ. Заключна частина:

(5-7 хв.)
1. Вдосконалення в кидках м'яча в кошик із трьох очкової зони. Ті, хто займається, діляться на дві групи по шість осіб. Кожен м'яч. Кожен виконує кидок з точки в кошик, підбирає м'яч і переходить до наступної точки. 2. Підбиття підсумків уроку 3. Домашнє завдання: виконати вправу на розвиток швидкісно-силових якостей: 40 сек – піднімання тулуба, 40 сек – віджимання від підлоги, 2 підходи з відпочинком між ними 3 хв. 4. Організований догляд із зали.
4-6 хв.
3-5 хв. 1 хв. 1 хв. Вправа проводиться у вигляді змагань між групами «Хто швидше заб'є 8 м'ячів». Оцінити активність дітей у грі, використання передач на місці та у русі, точність передач, технічно грамотне переміщення та передача м'яча партнеру у грі.
Гравець 1 веде м'яч на чужій половині майданчика (мал.

5)
Яке слід ухвалити рішення: I - атакувати кільце самому; II – передати м'яч гравцю 2;

Самоаналіз

тренувального заняття
з баскетболу Шубін Геннадій Іванович
с. Риткучі
Самоаналіз заняття з баскетболу

Тема заняття:
Удосконалення технічних та тактичних дій.
Мета заняття:
Формування рухових навичок, розвиток потреб у зміцненні та збереженні здоров'я.
Основні завдання.
Освітні завдання: 1. Удосконалення гри в баскетбол, з відпрацюванням усіх навичок та прийомів, вивчених раніше. 2. Систематизація ЗУН з техніки передачі та ведення м'яча на місці та в русі. Розвиваючі завдання: 1. Розвиток “почуття м'яча” та координаційних здібностей. 2. Розвиток швидкісно-силових якостей, швидкість реакції, точності рухів, влучності. Виховні завдання: 1. Виховання свідомого ставлення до занять фізичної культури, самостійності, активності, почуття колективізму, поваги до суперників у грі, свідомого ставлення до свого здоров'я. Заняття проводилося з навчально-тренувальною групою 1-го року навчання, згідно з списковим складом групи, було 12 осіб. Тип уроку – комбінований. Це заняття є проміжним уроком на тему «Технічна підготовка». У тематичному плануванніна цю тему приділяється 116 годин. На попередніх заняттях учні відпрацьовували навички та прийоми гри у баскетбол. На цьому занятті відпрацьовується матеріал з техніки передачі та ведення м'яча на місці та в русі, вивчений раніше, та вводяться нові вправи на розвиток “почуття м'яча” та координаційних здібностей. На наступних заняттях учні продовжать тренування з техніки передачі та ведення м'яча на місці та в русі. Тема заняття відповідає навчально-тематичному плану та програмним вимогам спортивної підготовки для ДЮСШ «Баскетбол» за ред. Ю.М.Портнова, В.Г. Башкирової, В.Г. Лунічікіна. - М. Радянський спорт, 2008р. Учні готові, зовнішній вигляд відповідає формі проведення заняття (спортивна форма). Спортивний залпровітрений, підготовлені спортивні інвентарі для кожного учня. Діти фізично розвинені, психологічні особливості дітей відповідають віковим особливостям учнів (підлітковий період). Під час проведення занять враховуються інтереси та схильності та індивідуальні особливості дітей, згідно з їх віком. Заняття складалося з ІІІ етапів:
1. Підготовча частина. 2. Основна частина. 3. Заключна частина. Заняття почалося з побудови та з доповіді чергової. При ознайомленні з цілями та завданнями уроку зроблено акцент на закріплення раніше вивченого матеріалу та відпрацювання техніко-тактичних дій гри у баскетбол. При організації навчальної діяльності учнів ставилася проблемність навчальних завдань через усвідомлене виконання завдань. Підготовча частина заняття тривала 17-20 хвилин, були використані вправи на ведення м'яча, виконувалися різні ігрові вправиз баскетбольними м'ячами: ведення по колу правою та лівою рукою; за кроком і бігом, ведення м'яча приставними кроками, ведення без зорового контролю, загальнорозвиваючі вправи з м'ячами в процесі виконання яких були задіяні всі групи м'язів. Ці комплекси вправ застосовувалися переважно для того, щоб добре розігріти організм як засіб загальної підготовкиі як підводить до основної частини заняття. Мною було використано метод показу, який супроводжувався поясненням навчального матеріалу. З першої хвилини заняття учні працювали з баскетбольними м'ячами, що сприяло розвитку координаційних здібностей. У підготовчій частині вправи виконувались потоковим та фронтальним методами з використанням усієї корисної площі спортивного залу. Для активізації рухової та пізнавальної діяльності було проведено гру «Салки з м'ячем». Основна частина заняття тривала 55-57 хвилин. При переході до основної частини заняття були використані дихальні вправи, які сприяли відновленню дихання та одночасно вирішували важливе оздоровче завдання – стабілізація дихальної мускулатури. В основну частину заняття входили виконання вправ на вдосконалення ведення м'яча та кидка в кошик, вдосконалення передач на місці, у русі зі зміною місць, розвиток взаємодії гравців. Учні вдосконалювали навички передачі м'яча, ведення м'яча з обведенням з наступним кидком у кошик у складнішою формі - у групових взаємодіях, наближених до ігрової ситуації. У завданнях використовувалися фронтальний, потоковий, груповий методи організації навчання. З метою розвитку мисленнєвої діяльності у перервах між іграми хлопцям пропонувалися тестові картки-завдання для вирішення тактичних ситуацій. Побудова заняття відповідала дидактичним принципам: від простого до складного;  від теорії до практики;  свідоме ставлення до виконання вправ. Протягом заняття мною були використані основні принципи організації діяльності: принцип опори на індивідуальні особливості кожного учня принцип саморозвитку принцип цілісності був застосований при вирішенні виховних завдань, де заохочувалися позитивні можливості кожного учня принцип гуманних відносин - доброзичливий тон, порозуміння , сприяння учневі у вирішенні поставленого завдання. У заключну частину заняття входило вправу вдосконалення кидків у кошик, які поступово привели групу на більш спокійний стан. Підбито підсумки заняття з аналізом виконання поставлених завдань.
Протягом усього заняття мною використовувалися методи стимулювання та мотивації. Стиль спілкування з учнями довірчий, збудований на взаємній повазі. Учні виявляли винахідливість, вміння взаємодіяти в парах та групах. У процесі тренування спостерігалася мотивація учнів на заняття: вони люблять баскетбол, добре освоїли технічні та тактичні дії. При виконанні завдань простежується те, що учні отримують задоволення у своїх особистісно-орієнтованих потребах, які виражені у використанні отриманих умінь та навичок не тільки в межах проведеного заняття, а й на уроках фізичної культури, позакласних та позаурочних заняттях. При організації забезпечення навчального заняття мною приділено увагу на:  цілісність використання форм організації, що займаються;  цілісність використання часу на занятті (пояснення, показ, виконання вправ, активний відпочинок);  дотримання техніки безпеки (інтервал, дистанція). Вирішення розвиваючої задачі здійснювалося з урахуванням функціонального стану учнів, поєднання навантаження з активним відпочинком. При вирішенні виховного завдання приділено увагу на дисципліну, взаємодію у колективі під час виконання групових вправ. Намагався створити доброзичливу атмосферу співробітництва та розвинути такі якості: самовпевненість, самостійність, почуття колективізму, взаємоповагу, свідоме ставлення до свого здоров'я. Індивідуальна робота простежується через планування навантаження, що відповідає даному етапу підготовки, здійснення контролю за попередження та виправлення помилок. Проведене заняття відповідає поставленим завданням. Завдання цього заняття працюють на перспективу, оскільки отримані техніко-тактичні навички будуть використані у навчальній грі з баскетболу. Завдяки розмаїтості форм і методів побудови тренування у учнів підвищується інтерес до подальших занять баскетболом, про це говорить той факт, що основна маса хлопців цієї групи входить до складу збірної школи з баскетболу, волейболу та футболу. Усі етапи були логічно пов'язані між собою, що сприяло цілісному сприйняттю матеріалу уроку. Загалом усі намічені завдання та мета уроку було досягнуто. Завдяки наступності навчальних занять вдалося привчити дітей до дисципліни та організованості, прищепити навички культурної поведінки, співробітництва, розвинути потреби у зміцненні здоров'я, застосовувати ЗУН на практиці. Вважаю, що демократичний стиль спілкування, сприятливі соціально-психологічні умови сприяли створенню доброзичливої ​​атмосфери та ситуації успіху на уроці, що забезпечило успішність навчання та засвоєння навчального матеріалу уроку учнями.

Лисенка Катерина Олександрівна
Посада:вчитель фізичної культури
Навчальний заклад:МБОУ "Ліцей"
Населений пункт:місто Протвіно, Московська область
Найменування матеріалу:План-конспект
Тема:"План-конспект навчально-тренувального заняття з міні-баскетболу (8-9 років)"
Дата публікації: 16.05.2017
Розділ:початкову освіту

План-конспект навчально-тренувального заняття

з міні-баскетболу (8-9 років)

Дата:

Місце проведення:

МОУ «Ліцей»

Мета заняття:розвиток основних фізичних якостейза допомогою вправ з міні

баскетбольних м'ячів.

Завдання заняття:

Повторення м'яча.

Повторення передач м'яча, що розучуються, в русі і на місці.

Кидки м'яча у «кошик».

Інвентар:

- 8 міні баскетбольних м'ячів.

Дозування

навантаження

Організаційно методичний

вказівки

I.Підготовча частина.

1 . Побудова та сполучення завдань

2. Ходьба за завданням:

2.1. На шкарпетках розтирати долоні;

2.2. на п'ятах, долоні разом,

нахилити пальця до тильного боку

2.3. на зовнішній стороністопи,

руками виконувати вісімку.

3 . Біг за завданням:

3.1. по колу в колоні по одному;

3.2.зі зміною напряму

"вісімкою";

3.3. із зупинкою по сигналу.

4 . Ходьба із виконанням

дихальних вправ та отриманням

міні баскетбольних м'ячів.

Перебудов для виконання О.Р.У.

вправ по команді « наліво в

команду по два «Марш!»

5 .О.Р.У. з м'ячем:

5.1. І.П.- о.с. тримаючи м'яч двома

руками знизу, підкинути його трохи

вище голови, спіймати та

продовжувати вправу;

5.2. в.п. – о.с. вдарити м'яч об підлогу і

після відскоку зловити його двома

5.3. в.п.- о.с. підкинути м'яч двома

руками знизу, грюкнути в долоні і

1хв 30 секунд

1 хв 30 секунд

Звернути увагу на форму.

Під час руху котрі займаються

виконують таку вправу –

Під час ходьби та бігу слідкувати за

поставою, дотриманням дистанції,

правильним диханням, технічним

виконанням вправ у русі.

Сигнал подається свистком, потім

звучить команда для виконання

наступного завдання у бігу.

Характер зупинок за сигналом

обмовляється заздалегідь.

Виконати вдих носом, опускаючи руки

вниз, виконати нахил, одночасно

видихаючи ротом.

Пальці нарізно, намагатися м'яч до тіла

не притискати.

М'яч не повинен підстрибувати

надто високо.

Звернути увагу на техніку лову

м'яча-пензля «воронкою» пальці нарізно.

зловити м'яч;

5.4. в.п.- о.с. те саме, але встигнути

виконати дві бавовни;

5.5. і.п.- о.с підкинути м'яч,

присісти, торкнутися пальцями підлоги,

встати та зловити м'яч;

5.6. в.п.- о.с. перекидання м'яча

з рук в руки;

5.7. в.п.- о.с. м'яч на підлозі попереду,

стрибки через м'яч;

5.8. в.п.- середня стійка

баскетболіст. Ведення м'яча на

місці правою та лівою рукою.

10 стрибків

по 20 секунд

кожною рукою

Висоту польоту м'яча вибирати

індивідуально, встигнути сісти та

встати. М'яч ловити тільки

випроставшись угорі.

Прийняти стійку баскетболіста, руки

у ліктях сильно не згинати.

Акцентована робота стопи,

енергійне відштовхування, м'яке

приземлення на напівзігнуті ноги.

Рука розслаблена, пензель

напружена, відскок м'яча до коліна-

середнє бачення, дивитись на

товариша.

ІІ. Основна частина.

Повторення ведення м'яча.

Естафета "Слалом". У ряд

встановлюються предмети на

відстані 2х метрів один від одного.

а) ведення м'яча правою рукою

б) ведення лівою рукою

в) бачення спиною.

Повторення ведення м'яча та

вивчених передач м'яча

2.1. Ведення м'яча у високій стійці та

передача двома руками від грудей

гравцям із протилежної шеренги.

Гравці повторюють вправу в

зворотному напрямі.

2.2. Те саме, але ведення м'яча в середній

Передачі м'яча можуть бути такими:

а) передача однією рукою від плеча;

б) передача двома руками над головою;

в) передача м'яча двома руками знизу -

2.3. Кидки м'яча в парах.

Одночасно виконують кидок м'яча в

бік іншого партнера:

гравцями з

Ведення виконується тільки

кінчиками пальців; долоня ніколи не

має стикатися з м'ячем.

Щоб краще контролювати м'яч,

тримайте руку на його центрі. Вести

м'яч жорстко та низько.

При передачі м'яч тримати під

підборіддям обхопивши його ззаду

великими пальцями, щоб пас

вийшов сильним і точним

Зробити крок уперед, щоб підсилити

передачу.

М'яч посланий партнером та

що відскакує від підлоги, кожен

ловить різною рукою. Кидок

виконується рукою якої був

а) двома руками над головою з

б) однією рукою з відскоку;

Кидки м'яча у «кошик».

3.1. Ведення, два кроки та кидок м'яча

В кошик".

3.2. Ведення, передача керівному,

зустрічна передача та кидок м'яча в

"Кошик".

3.3Зустрічне виконання штрафних

кидків двома руками знизу, стоячи з двох

сторін від лицьової лінії.

Гра «Відірвись від захисника».

На центральній лінії стоїть гравець

нападаючої команди. Нападники 2 та

3 вільно розміщуються на майданчику.

Перед нападниками 2 та 3 стоять по

одному захиснику. За три метри перед

повтор 3 рази,

що б колишні

захисники

побували в

спійманий м'яч.

Самостійний підбір м'яча та догляд

наприкінці своєї команди.

Перед кидком можна зробити лише

два кроки, відштовхнутися від підлоги та

зробити кидок.

Впіймавши м'яч на льоту виконати

Після ведення кидок виконувати з

місця. При кидку в кошик зігнути

ноги в колінах і тримаючи м'яч

лівою рукою тягнутися вгору, прибираючи

ліву руку і штовхаючи м'яч пальцями

Нападники та захисники не повинні

переступати прокреслену лінію в 3х

метрах перед "кошиком".

Перервана передача-дає 1

преміальне очко захиснику, 1очко-

влучення м'яча до «кошика»

«кошиком», встановленим у щита

прокреслюють лінію за якою стоїть

нападник 4.

Гра «Салки з м'ячами».

Ведуча команда з м'ячами. Інша

команда довільно розходиться по

іншій половині зали. Ведуча команда

виконуючи ведення, вільною рукою

осолити можливо більше

гравців з іншої команди

нападників.

2 хвилини та

змінюються

нападаючим.

Виграє команда, гравці якої

одурили більше гравців. Необхідно

робити хибне і відволікаюче

рух, виконувати повороти,

робити різкий ривок.

ІІІ. Заключна частина.

Прибирання інвентарю.

Побудова у шеренгу.

Виконання дихальних

вправ стоячи на місці.

4. Підведення підсумків.

5. Організований догляд з

спортивний зал.

Відзначити результативність

Які вправи були найбільшими

складними?

Які вправи викликали інтерес у

КОНСПЕКТ №70

Навчально-тренувальні заняття з баскетболу для ГНП-1 (дівчата)

(тренер-викладач МОУДОД «ДЮСШ» Олексій Анатолійович Голендухін)

Ціль:

Завдання: 1. Навчання техніки переміщень, техніки поєднання прийомів: ведення, кидка, підбору м'яча.2. 3. Розвиток координації, швидкості, швидкісно-силових якостей. Виховання активності, самостійності, колективізму.

Тип заняття:Навчальний. Перевірка якості, закріплення та узагальнення вивченого, висновки. Послідовне вивчення навчального матеріалу за наміченим планом.

Номер заняття:№70.Дата заняття: 09.02.2011 р. Час заняття: 16.05-17.35 год. Метод проведення:

Місце проведення:Спортивний зал МОУ «ЗОШ №23», с.Глинське

Інвентар:Баскетбольні м'ячі, стійки.

Час проведення: 90 хв.

Частина

уроку

КОНСПЕКТ

навчально-тренувального заняття з баскетболу

для групи учнів 8 класу ліцею №180 «Поліфорум», м.Єкатеринбург

конкурсант: тренер-викладач МОУДОД «ДЮСШ» м.Реж Свердловської області

Олексій Анатолійович Голендухін

Ціль:Навчання навичкам володіння елементами техніки дистанційних кидків у баскетболі.

Завдання:

1. Навчання техніки переміщень, техніки поєднання прийомів: ведення, передач, кидка, підбору м'яча, групових взаємодій перед кидком. Вдосконалення техніки кидків із гри.

2. Розвиток координації, швидкості, швидкісно-силових якостей, силових якостей.

3. Виховання активності, самостійності, колективізму.

Тип заняття:Комбінований. Заняття узагальнення, систематизації, перевірки та корекції знань та умінь.Вивчення навчального матеріалу за наміченим планом.

Номер заняття:№1.

Дата заняття: 25.04.2011 р. Час заняття: 09.10-09.50 год.

Метод проведення:Фронтальний, груповий, поточний, індивідуальний, ігровий.

Місце проведення:Спортивний зал ліцею №180 "Поліфорум", м. Єкатеринбург

Інвентар:Баскетбольні м'ячі, стійки для обведення м'ячем, баскетбольні щити.

Час проведення: 40 хв.

Частина

уроку

ПЛАН – КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 1 для групи початкової підготовки

Завдання: 1. Навчання кидка у кошик після подвійного кроку.

2. Удосконалення лову та передачі м'яча на місці.

3. Розвиток сили (загальної).

п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні

вказівки

Підготовча частина

15 хвилин.

Основна частина

I. Навчання кидку після подвійного кроку

    Імітаційні кидки біля стіни

    Кидки на бічні щити з місця

    І. п. - ліва нога попереду - кидки за крок

    Те саме з вистрибуванням

    І. п. – права нога попереду – крок лівий – кидок за крок

    І. п. - ліва нога попереду удар під ліву, лов за крок правої, крок лівої, кидок за крок

II. Вдосконалення лову та передачі м'яча на місці

    Передача м'яча двома руками від грудей

    Те саме з відскоком від майданчика

    Передача м'яча двома руками через голову

III. Штрафні кидки

IY. Гра в «пляшки» на половині майданчика

Y. Двостороння гра 2х10, у перерві - штрафні кидки

3 хв.

3 хв.

3 хв.

3 хв.

3 хв.

5 хв.

20 хв.

30 разів

30 разів.

30 разів.

10 хв.

5 хв.

5 хв.

20+5=

25 хв.

60 хв.

Відстань 1 м

Відстань 1 м

Без стрибка

Відстань 2 м, з вистрибуванням

Відстань 3 м

Вправа в парах

У парах по 3 кидки у серії

Заключна частина

Розвиток сили

    Присідання

    Згинання рук в упорі лежачи

    Ходьба, біг, ходьба з виконанням вправ для відновлення дихання

30 разів

10 раз

13 хв.

ПЛАН – КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 2 для групи початкової підготовки

Завдання: 1. Удосконалення переміщень у захисній стійці.

2. Навчання поворотів з м'ячем дома.

3. Розвиток стрибучості.

п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні

вказівки

Підготовча частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань тренувального заняття

Ходьба, біг у розминочному темпі

Комплекс загальнорозвиваючих вправ у русі без предметів

15 хвилин.

Основна частина

I. Удосконалення захисних переміщень

    Вправа в парах: № 1 – з м'ячем

2 – захисник

Від лицьової лінії до протилежної лицьової № 1 веде м'яч із зигзагу; № 2 переміщається приставним кроком

II. Навчання поворотів на місці з м'ячем

    Вправа в парах: гравець обводить партнера, повертається, робить зупинку, 2 розвороти на 180 0 та віддає м'яч партнеру

III. Кидки з місця з відстані 3 м у парах по 3 кидки в серії до 10 влучень

IY. Штрафні кидки

Y. Кидки після подвійного кроку: гравець правої колони веде м'яч, кидає і йде в кінець лівої колони, гравець лівої колони підбирає м'яч, веде до правої колони.

YI. Гра 5х5

8 хв.

10 хв.

5 хв.

5 мін.

10 хв.

2х10 =

20 хв.

58 хв.

На бічні та основні щити

По 3 кидки у серії

У середньому темпі

Гра із замінами захисника, що пропустив м'яч

Заключна частина

СФП

    Стрибки на місці

    Настрибування на лаву

    Перестрибування через лаву

    Ходьба, біг, ходьба з дихальними вправами

30 разів

30 разів

10 хв.

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 3 для групи початкової підготовки

Завдання: 1. Навчання техніки штрафного кидка однією рукою від плеча.

2. Навчання взаємодії двох гравців у нападі.

3. Розвиток витривалості

№№ п/п

Зміст

Дозування

Підготуй-

тільна частина

1 хв.

14 хв.

15 хвилин.

Основна частина

I. Навчання техніки штрафного кидка однією рукою від плеча

    Розповідь та показ техніки кидка

    Вправа біля стіни: взяти м'яч з майданчика, підняти його на рівень плеча руки, що кидає, направити лікоть перпендикулярно стіні і, злегка зігнувши і випрямляючи ноги, зробити кидок у стінку на 1,5 м вище рівня голови

    Розподіл дітей по всіх щитах у залі та виконання по 20 кидків

II. Взаємодія двох гравців у нападі «віддай та вийди»

2

1


Гравець правої колони № 2 віддає м'яч ліворуч № 1, № 1 – № 2 і входить під щит, № 2 – № 1, № 1 – кидок.

Виконується на дві сторони майданчика

III. Гра в “Мисливець та качки”

IY. Штрафні кидки

Y. Гра в баскетбол із завданням використовувати лише ближній кидок

YI. Штрафні кидки

YII. Гра в баскетбол із завданням під час ведення виконувати не більше 3 ударів

3 хв.

20 разів

15 хвилин.

10 хв.

5 хв.

10 раз

10 хв.

10 раз

10 хв.

60 хв.

Відстань 1 м

Стежити за узгодженістю роботи ніг і рук

Заключна частина

Розвиток витривалості у переміщенні захисника


Гравці розташовані у центрі майданчика по лінії кілець. Рух від бічної лінії до бічної.

3 рази по 2 у середньому темпі

3 хв.

15 хвилин.

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 4 для групи початкової підготовки

3. Розвиток стрибучості.

№№ п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготуй-

тільна частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку

1 хв.

14 хв.

15 хвилин.

Основна частина

    Ведення м'яча на місці

    Ведення у русі кроком

    Ведення зі зміною рук

III. Передачі м'яча:

    Двома руками від грудей

    Двома руками з відскоком

15 хвилин.

3х 5

2 хв.

2 хв.

2 хв.

2 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

2х10хв.

60 хв.

2-ге на основному щиті;

3-тє на основному щиті

Заключна частина

Розвиток стрибучості

Ходьба, біг, вправи відновлення дихання.

20 разів

20 разів

3 хв.

15 хвилин.

Зі зміною ніг

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 5 для групи початкової підготовки

№№ п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготуй-

тільна частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку

Комплекс загальнорозвиваючих вправ на місці

1 хв.

14 хв.

15 хвилин.

Основна частина

1. Розповідь, показ загалом.

2 сек.



III. Штрафні кидки.

IY. Гра 5х5 (I половина).

Y. Штрафні кидки.

2 хв.

3 хв.

2 хв.

2 хв.

2 хв.

2 хв.

10 хв.

5 хв.

10 хв.

5 хв.

10 хв.

55 хв.

Після виконання гравці змінюються місцями

Темп середній

У парах на всі щити

Заключна частина

    Вправи на дихання.

    Відпочинок у ходьбі.

    Повторення упр. №1.

    Повторення упр. №2.

    Повторення упр. №3.

1 хв.

2 хв.

3 хв.

1 хв.

2 хв.

3 хв.

20 хв.

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 6 для групи початкової підготовки

2. Ігрова підготовка.

№№ п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготуй-

тільна частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку

Комплекс загальнорозвиваючих вправ на місці

2 хв.

13 хв.

15 хвилин.

Основна частина

Кількість спроб – 3.

II. Стрибок з місця.

IY. Гра 5х5 (I половина).

Y. Штрафні кидки.

YI. Гра 5х5 (ІІ половина).

20 хв.

10 хв.

10 хв.

10 хв.

5 хв.

10 хв.

65 хв.

У забігу бере участь 1 гравець

Заключна частина

ОФП

1. Віджимання

15-20 разів

30-40 разів

5 хв.

10 хв.

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 7 для групи початкової підготовки

Тема: « Удосконалення основ техніки кидка у русі».

Мета уроку:Освоєння основ техніки володіння м'ячем.

Завдання:

    Розвивати швидкісну витривалість, координацію руху і спритність, а також почуття колективізму та взаємовиручки.

п/п

Дозі-

рівка

Організаційно-

методичні вказівки

Підготовча частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку.

25 хв.

2 хв.

До уроку разом із черговим встановити макети, плакати, приготувати м'ячі та ін. інвентар. Звернути увагу до форму уч-ся. Нагадати про ПТБ на уроці.

Вправи у русі

Різновид ходьби:

    на шкарпетках, пальці рук замок, руки верх;

    на п'ятах, руки за голову;

    на внутрішній стороністопи, пальці рук у замок, виконувати обертальні рухи;

    на зовнішній стороні стопи, пальці рук у замок, виконувати хвилеподібні рухи перед грудьми.

2 хв.

У колоні по одному, дистанція 2 м. Звернути увагу на поставу. Руки за голову, лікті відводити убік.

ОРУ в русі:

3 хв.

Щітки до плечей: 1-2-3-4 кругові рухи ліктями вперед; те саме назад.

30сек.

Ліктями описувати великі кола на 4 кроки вперед і наступні 4 кроки назад.

Те саме, але кругові рухи прямими руками.

30сек.

Упр. Виконувати з амплітудою.

Праву руку нагору: 1-2 на кожен крок ривки руками зі зміною положення рук.

30сек.

Руки у ліктях не згинати.

руки перед грудьми: на 1-2 відведення зігнутих, 3-4 прямі руки назад.

30сек.

Голову тримати прямо. Лікті на рівні плечей, на 3-4 руки долонями до верху.

пальці рук у «замок», руки нагору: на 1-2 відведення рук назад на кожен крок.

сек.

Ходьба широкими кроками.

пальці рук у «замок», руки перед грудьми: відведення рук убік на кожен крок.

сек.

Прогулянка приставними кроками.

Різновиди бігу:

6,5 хв.

Рівномірний біг

2 хв.

Темп спокійний. Ступню на підлогу ставити з п'яти.

Переміщення приставними кроками правим та лівим боком по периметру баскетбольного майданчика.

30 сек.

По лицьових лініях правим боком, по бічним – лівим.

Переміщення у стійці захисника правим і лівим боком по периметру та вздовж баскетбольного майданчика «змійкою» та «зигзагом».

хв.

бічним – лівим. Таз опустити, сісти нижче, спину тримати прямо і ступні не перехрещувати. Кроки помірні, короткі. Пальці рук розведені убік і напружені.

Те ж саме, але пересування у стійках захисника чергувати з прискореннями.

хв.

Ноги «хрещено» не ставити і дотримуватись дистанції.


Стретчінг (розтягування м'язів).

9 хв.

І.п.- сидячи на підлозі ноги нарізно, нахили тулуба вперед

хв.

Голову тримати прямо у напрямку рук.

І.П. - сидячи на підлозі, ноги витягнуті вперед: перенести ліву ступню через праве стегно, стопа на підлозі, розвернути тулуб у протилежний бік якнайглибше (фіксація пози). Те саме в інший бік.

хв.

Спину тримати прямо, не сутулитися.

І.П. – лежачи на підлозі права нога пряма ліва зігнута назовні (фіксувати). Те саме зі зміною положення ніг.

хв.

Спину від підлоги не відривати.

І.П. - сидячи на підлозі, ноги витягнуті вперед: зігнути в колінних суглобахі з'єднати стопи, руками хват за гомілковостопний суглоб. Ліктями натискати на коліна.

хв.

Спину та голову тримати прямо.

І.П. - Сидячи на підлозі: пряму праву ногу підняти вгору і рукою тримати за зовнішнє склепіння стопи (фіксувати). Теж і з іншою ногою.

хв.

Нога пряма, шкарпетка відтягнута.

І.П. - В упорі лежачи на прямих руках, прогнувшись, перекинути голову назад (фіксувати).

хв.

Вправу виконувати з амплітудою.

О.Р.У. з баскетбольними м'ячами:

2,5 хв.

М'яч тримати над головою прямими руками. Виконувати ривки руками назад на кожний крок.

30 сек.

Голову тримати прямо. Всі наступні вправи виконуватимуть з баскетбольними м'ячами.

М'яч у руках перед грудьми. Поворот тулуба та відведення м'яча у бік виставленої вперед ноги.

30 сек.

Пересуватися випадами вперед.

Ходьба з перекладанням м'яча з руки в руку, під попереду стоїть ногоюна кожний крок.

30 сек.

Тулуб тримати в похилому положенні, підняти голову, дивитися вперед.

Тримати повний м'яч зігнутими руками перед грудьми. Пересуваючись випадами, посилати м'яч у підлогу і після відскоку ловити його на рівні колін прямими руками в ліктях.

30 сек.

Намагатися ловити «повний» м'яч. Стежити за узгодженістю рухів рук та ніг.

Пересування по периметру зали 4 кроки правим та 4 кроки лівим боком у стійці захисника з обертанням м'яча навколо тулуба на рівні пояса, перекладаючи м'яч із рук в руку.

30 сек.

М'яч обертати навколо тулуба по черзі праворуч і ліворуч по 4 рази.

Основна частина

Удосконалення основ техніки ведення та передачі м'яча із опором захисника.

53 хв.

Вибивання та виривання м'яча при активному веденні його «зигзагом» та вздовж бічної лінії.

хв.

Коли нападник веде м'яч, захисник супроводжує його, відступаючи назад, але коли нападник зупиняється, взявши м'яч у руки, захисник наблизившись до нього не дає можливість виконати передачу або кидок. Через коло гравці змінюються ролями. Гра продовжується до трьох очок.

Два гравці знаходяться за лицьовою лінією на рівні бічних ліній волейбольного майданчика. Праворуч нападник після одного удару передає м'яч лівому, який повертає м'яч назад і переходить на захист.

хв

Нападник виконує кидок м'яча після трьох, двох та одного удару.

Нападник виконує кидок після обманного руху.

Кидок м'яча після фінта та обманного руху.

Усі вправи виконуються спочатку без захисника, та був з пасивним опором захисника.

Кидок м'яча рухається однією рукою зверху після ведення м'яча з обманним рухом на передачу убік.

хв

За невдалий кидок виконувати 5 вистрибування.

Кидок м'яча рухається однією рукою зверху після ведення м'яча і після обертання м'яча навколо тулуба в області попереку.

хв

Під час виконання фінта рух не уповільнювати.

Те саме, що й у попередніх вправах, але кидок «напівгаком».

хв

Потрапити 7 кидків поспіль.

Перерва

10 хв.

Фінт на кидок-прохід - кидок:

Гравець прицілюється для кидка і тим самим викликає захисника на рух вперед. Потім нападник швидко опускає м'яч, закриваючи його тулубом, проходить впритул до захисника - повз нього і атакує кільце.

хв

При проході м'яч ударяти збоку, а чи не перед собою.

Вправу виконувати зліва і зліва, з других точок.

Фінт на кидок – кидок.Гравець виходить до щита, у стрибку виконує фінт на кидок з одного боку кільця, а кидає з іншого «напівгаком».

5 хв

Вправу виконувати впевнено.

Фінт на кидок - поворот - кидок.

Центровий гравець, перебуваючи в положенні спиною до щита, виконує фінт на кидок ліворуч, потім поворот уперед - праворуч і закидає м'яч у кільце однією рукою зверху вниз.

5 хв

При кидку правою рукою вистрибувати на лівій нозі.

Фінт на кидок – фінт на передачу – кидок.Гравець отримує м'яч у центровому положенні, перебуваючи спиною до щита, показує, що він готується до кидка правою рукою «гаком», а потім виконує фінт на передачу вліво. Дезорієнтованому захиснику важко чинити опір кидку правою рукою.

5 хв

Виконання довести до автоматизму.

Побудова в колону по одному навпроти центрального щита. Направляючий гравець після заслону отримує м'яч від наступного гравця спиною до кільця та виконує кидок після фінта.

5 хв

Застосовуються всі раніше вивчені фінти та обманні рухи.

Навчальна гра.

10 хв.

Дати завдання виконання кидків після фінтів і обманних рухів.

III

Заключна частина

12хв.

Виконання завдання з кидків з крапок: штрафні – з 10 кидків 8 влучень; із семи точок 5 попадань; з 5 точок 4 влучення та з п'яти трьох очкових 4 влучення.

8 хв.

За кожне невдале виконання вправи гравець виконує 50 штрафних стрибків.

Стрибки з підштовхуванням м'яча, що відскочив від щита.

2 хв.

Тулуб тримати прямо, точне рух руками, вистрибувати плавно.

Підведення підсумків.

2 хв.

Відзначити найактивніших уч-ся на занятті. Зверніть увагу на загальні помилки.

Д/З. Імітувати кидки після фінтів та обманних рухів.

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 8 для групи початкової підготовки

Завдання: 1. Удосконалення техніки кидка після подвійного кроку.

2. Навчання переведення м'яча перед собою.

3. Розвиток стрибучості.

№№ п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготуй-

тільна частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку

Комплекс загальнорозвиваючих вправ у русі

1 хв.

14 хв.

15 хвилин.

Основна частина

I. Удосконалення кидка після ведення та подвійного кроку

1. По розмітці у залі: три удари під кожен крок – подвійний крок – кидок.

2. Підкинути м'яч перед собою - зловити у першому кроці – другий крок – політ – кидок.

3. Пробігаючи повз тренера, що тримає м'яч, взяти м'яч із рук, виконати подвійний крок та кидок.

II. Навчання переведення м'яча перед собою.

    Ведення м'яча на місці

    Ведення у русі кроком

    Ведення зі зміною рук

    Сидячи на лавці ведення праворуч – переклад через лаву; потім те саме – лівою.

    Ведення з перекладом дома.

    Ведення з переведенням у русі.

III. Передачі м'яча:

    Двома руками від грудей

    Однією рукою від плеча: правою, лівою

    Двома руками з відскоком

IY. Гра в баскетбол (у перерві – штрафні кидки)

15 хвилин.

3х 5

2 хв.

2 хв.

2 хв.

2 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

2х10хв.

60 хв.

1-е відділення займається на розмітці;

2-ге на основному щиті;

3-тє на основному щиті

Слідкувати за правильністю контакту руки з м'ячем

Слідкувати за правильністю лову м'яча

Заключна частина

Розвиток стрибучості

    Настрибування на коня за допомогою рук

    Настрибування на гімнастичну стінку

Ходьба, біг, вправи відновлення дихання.

20 разів

20 разів

3 хв.

15 хвилин.

Зі зміною ніг

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 9 для групи початкової підготовки

Завдання: 1. Навчання зупинки кроками.

2. Удосконалення техніки кидка після подвійного кроку.

3. Розвиток швидкісної витривалості.

№№ п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготуй-

тільна частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку

Комплекс загальнорозвиваючих вправ на місці

1 хв.

14 хв.

15 хвилин.

Основна частина

I. Навчання зупинки кроками

1. Розповідь, показ загалом.

2. Стрибки з лівої ноги на праву і т. д. з паузою в

2 сек.

    Стрибки «по купи» з паузою в 2 сек.

    Ведення м'яча зі зупинкою на одній нозі в момент лову м'яча за крок.

    Ведення м'яча зі зупинкою на одній нозі в момент лову м'яча в бігу.

    Ведення м'яча з прискоренням та зупинкою двома кроками у 3-х колах (штрафному, центральному, штрафному).

II. Удосконалення кидка після подвійного кроку



Після підбору м'яча переходить на інший бік майданчика.

III. Штрафні кидки.

IY. Гра 5х5 (I половина).

Y. Штрафні кидки.

YI. Гра 5х5 (ІІ половина).

2 хв.

3 хв.

2 хв.

2 хв.

2 хв.

2 хв.

10 хв.

5 хв.

10 хв.

5 хв.

10 хв.

55 хв.

Слідкувати за утриманням стійкої рівноваги

Після виконання гравці змінюються місцями

Темп середній

У парах на всі щити

Заключна частина

Розвиток швидкісної витривалості.

    Ведення м'яча 8 майданчиків на час на максимальній швидкості.

    Вправи на дихання.

    Відпочинок у ходьбі.

    Повторення упр. №1.

    Повторення упр. №2.

    Повторення упр. №3.

1 хв.

2 хв.

3 хв.

1 хв.

2 хв.

3 хв.

20 хв.

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 10 для групи початкової підготовки

Завдання: 1. Оцінка рівня фізичної підготовленості.

2. Ігрова підготовка.

№№ п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготуй-

тільна частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку

Комплекс загальнорозвиваючих вправ на місці

2 хв.

13 хв.

15 хвилин.

Основна частина

I. Біг 20 м з високого старту

Гравці пробігають 20 метрів з високого старту від лицьової лінії до лінії фінішу зі свистка тренера. Час фіксується за ручним секундоміром.

Кількість спроб – 3.

II. Стрибок з місця.

Гравець стає у квадрат 50х50 см, надягає пояс із метровою стрічкою, укріпленою за спиною на талії. Стрічковий механізм розташований між ніг (система Абалакова). Гравець виконує 3 спроби.

III. Стрибок у довжину з місця.

Гравець виконує стрибок у довжину з місця поштовхом двома ногами за загальноприйнятою методикою. Гравець виконує 3 спроби.

IY. Гра 5х5 (I половина).

Y. Штрафні кидки.

YI. Гра 5х5 (ІІ половина).

20 хв.

10 хв.

10 хв.

10 хв.

5 хв.

10 хв.

65 хв.

У забігу бере участь 1 гравець

При виконанні стрибка із квадрата виходити не можна

Результат вимірюється по п'ятах у момент приземлення

Заключна частина

ОФП

1. Віджимання

2. Наскакування на гімнастичну лаву

3. Ходьба, біг, ходьба з вправами на відновлення дихання.

15-20 разів

30-40 разів

5 хв.

10 хв.

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 11 для групи початкової підготовки

Завдання: 1. Удосконалення техніки кидка після подвійного кроку.

2. Навчання переведення м'яча перед собою.

3. Розвиток стрибучості.

№№ п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготуй-

тільна частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку

Комплекс загальнорозвиваючих вправ у русі

1 хв.

14 хв.

15 хвилин.

Основна частина

I. Удосконалення кидка після ведення та подвійного кроку

1. По розмітці у залі: три удари під кожен крок – подвійний крок – кидок.

2. Підкинути м'яч перед собою - зловити у першому кроці – другий крок – політ – кидок.

3. Пробігаючи повз тренера, що тримає м'яч, взяти м'яч із рук, виконати подвійний крок та кидок.

II. Навчання переведення м'яча перед собою.

    Ведення м'яча на місці

    Ведення у русі кроком

    Ведення зі зміною рук

    Сидячи на лавці ведення праворуч – переклад через лаву; потім те саме – лівою.

    Ведення з перекладом дома.

    Ведення з переведенням у русі.

III. Передачі м'яча:

    Двома руками від грудей

    Однією рукою від плеча: правою, лівою

    Двома руками з відскоком

IY. Гра в баскетбол (у перерві – штрафні кидки)

15 хвилин.

3х 5

2 хв.

2 хв.

2 хв.

2 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

2х10хв.

60 хв.

1-е відділення займається на розмітці;

2-ге на основному щиті;

3-тє на основному щиті

Слідкувати за правильністю контакту руки з м'ячем

Слідкувати за правильністю лову м'яча

Заключна частина

Розвиток стрибучості

    Настрибування на коня за допомогою рук

    Настрибування на гімнастичну стінку

Ходьба, біг, вправи відновлення дихання.

20 разів

20 разів

3 хв.

15 хвилин.

Зі зміною ніг

ПЛАН КОНСПЕКТ

тренувального заняття з баскетболу № 12 для групи початкової підготовки

Завдання: 1. Оцінка рівня фізичної підготовленості.

2. Ігрова підготовка.

№№ п/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

Підготуй-

тільна частина

Побудова, рапорт, вітання, повідомлення завдань уроку

Комплекс загальнорозвиваючих вправ на місці

2 хв.

13 хв.

15 хвилин.

Основна частина

I. Біг 20 м з високого старту

Гравці пробігають 20 метрів з високого старту від лицьової лінії до лінії фінішу зі свистка тренера. Час фіксується за ручним секундоміром.

Кількість спроб – 3.

II. Стрибок з місця.

Гравець стає у квадрат 50х50 см, надягає пояс із метровою стрічкою, укріпленою за спиною на талії. Стрічковий механізм розташований між ніг (система Абалакова). Гравець виконує 3 спроби.

III. Стрибок у довжину з місця.

Гравець виконує стрибок у довжину з місця поштовхом двома ногами за загальноприйнятою методикою. Гравець виконує 3 спроби.

IY. Гра 5х5 (I половина).

Y. Штрафні кидки.

YI. Гра 5х5 (ІІ половина).

20 хв.

10 хв.

10 хв.

10 хв.

5 хв.

10 хв.

65 хв.

У забігу бере участь 1 гравець

При виконанні стрибка із квадрата виходити не можна

Результат вимірюється по п'ятах у момент приземлення

Заключна частина

ОФП

1. Віджимання

2. Наскакування на гімнастичну лаву

3. Ходьба, біг, ходьба з вправами на відновлення дихання.

15-20 разів

30-40 разів

5 хв.

10 хв.

Опис матеріалу:Пропоную вашій увазі план-конспект заняття з баскетболу для студентів 1 курсу. Цей конспект буде корисним викладачам та студентам вищих фізкультурних навчальних закладів. Конспект заняття спрямований на ознайомлення студентів із основними відомостями, правилами поведінки та техніки безпеки. А також навчанню стійки баскетболіста, триманню м'яча, лову та передачі його двома руками від грудей.

План-конспект заняття з баскетболу для студентів 1 курсу

Мета уроку:Ознайомити студентів із основними елементами баскетболу.

Завдання уроку:

    Повідомити основні відомості про грі баскетбол, правила поведінки та техніку безпеки;

    Навчання техніки стійки баскетболіста, триманню м'яча, лову та передачі його двома руками від грудей;

    Розвиток спритності, координації, швидкісно-силових якостей;

    Виховання активності, працьовитості, інтересу до занять з баскетболу.

Місце проведення:спортивний зал.

Інвентар:свисток, баскетбольні м'ячі.

Методи навчання:

індивідуальний;

Груповий.

Малюнки до конспекту

Частина уроку

Дозування

(Організаційно-методичні вказівки)

Підготовча

1. Побудова, повідомлення завдань уроку.

«Станься!», «Рівняйся!», «Смирно!», «По порядку розрахуйся!»

2.Общеразвивающие вправи (ВРП) дома:

Нахили голови;

Кругові рухиголовою;

обертання руками;

обертання передпліччям;

Ривки руками перед грудьми;

Нахили в сторони;

Нахили вперед і назад прогнувшись;

Присідання 20 разів;

Віджимання 20 разів;

Випади убік;

Випади вперед;

Махи прямими ногами;

Стрибки на правій та лівій нозі;

Три стрибки на четвертий високо вгору.

Стежити за поставою, за синхронною роботою ніг та рук, правильним диханням.

3. Бігові вправи:

Біг із високим підніманням стегна 4х20 м;

Біг із захлестом гомілки 4х20 м;

Біг приставними кроками правим та лівим боком 4х20 м;

Біг хресним кроком правим та лівим боком 4х20 м;

Біг із стрибками з ноги на ногу;

Сім'яний біг 4х20 м;

Біг із прискоренням 4х15 м;

Біг на кожен крок вистрибування 4х20 м;

Біг довгими кроками 4х20м.

Ті, хто займається виконують вправи відразу всією групою. Слідкувати за поставою: плечі розгорнуті вперед чи назад, дивитися вперед, правильно ставити стопу. Підказувати помилки та виправляти їх.

Основна

4. Повідомити:

Історію баскетболу (коротко);

Правила гри (коротко);

Правила техніки безпеки.

Правила техніки безпеки: перед початком занять чи змагань необхідно одягти спортивну форму та спортивне взуття. Потрібно зняти всі прикраси, нігті на руках мають бути коротко обстрижені. Перевіряється справність та надійність спортивного інвентарюта обладнання.

Під час занять необхідно:

Строго дотримуватись правил поведінки;

Усі дії проводити лише за командою викладача;

При поганому самопочутті припинити займатися та повідомити про це викладача;

5. Навчання техніки тримання м'яча:

1 – вид збоку;

2 – вид спереду.

Викладач демонструє тримання м'яча, повідомляє про його вагу та розміри. Інструктує, як визначити, що м'яч добре накачаний.

6. Навчання стійці баскетболіста:

Створити уявлення про стійку баскетболіста. Ноги широко розставлені та зігнуті в колінах, таз злегка опущений, тулуб трохи нахилено вперед, руки убік та зігнуті в ліктях.

"Основну стійку баскетболіста прийняти!" Викладач виправляє допущені помилки.

7. Навчання техніки лову та передачі м'яча двома руками від грудей:

Імітаційні вправи лову та передачі м'яча (20 разів);

Лов передача м'яча в парах (30 разів).

Ті, хто займається розташовуються навпроти один одного. Викладач демонструє тримання м'яча, потім показує, як мають бути розташовані руки, кисті, пальці в момент лову м'яча.

У момент лову м'яча студент повинен витягнути обидві руки вперед. Пальці обох рук утворюють вирву. Слідкувати за м'ячем, що летить. У момент торкання пальців стиснути ними м'яч, а руки зігнути у ліктях, притягнувши його до грудей. Ноги в цей момент теж трохи зігнуті.

Передача: м'яч тримається на рівні живота, руки трохи зігнуті в ліктях, пальці спрямовані вперед, ноги зігнуті в колінах, одна нога виставлена ​​вперед. Випустивши м'яч, кисті руки випрямляються, йдучи за м'ячем.

8. Естафети з баскетбольними м'ячами:

Ведення м'яча до протилежної лицьової лінії та назад;

Ведення м'яча з кидком по кільцю;

Передачі м'яча партнеру з просуванням та кидком по кільцю.

Ті, хто займається, знаходяться в колонах, перший стартує за сигналом викладача. Передачу м'яча виконувати до рук. Обов'язково потрапити в кошик з ведення і двох кроків, якщо промахнувся, то повертаєшся до центральної лінії і пробуєш знову, доки не заб'єш. Після передач, гравець, який знаходиться ближче до кільця, кидає, якщо не забив, то повертається до середини.

9. Гра "Салки".

Гравець, ведучи м'яч, наздоганяє м'яча, що теж веде, і, не втрачаючи контролю над м'ячем, намагається осолити його вільною рукою.

Варіанти:

Того, хто тікає, можна осолити передачею, але той має право зловити м'яч. І тут він вважається осаленным;

Наздоганяючий з м'ячем взаємодіє з гравцем за майданчиком. Заплямувати гравця може лише отримавши м'яч від партнера.

Заключна

10.Прибирання інвентарю.

Прибирання проводить черговий у групі.

11. Побудова, підбиття підсумків.

Повідомити про помилки на уроці.

12. Повідомлення домашнього завдання.

Повідомити домашнє завдання – віджимання від підлоги 30 разів та присідання 30 разів.

Література:

    "Баскетбол для студентів". Підручник Ю. Портнов - М.: ФіС, 2003

    Фізичні культури студента. Підручник За ред. В.І. Іллініча. - М.: Гардаріки. 2003. - 448 с.

    КУРСУ МДК 01.02. Теоретичні... . Розробте свої конспекти занятьз урахуванням контексту завдання. Рекомендована література Адашкявічене Е.І. Баскетбол длядошкільнят – М., ...

  1. Навчально-методичний комплекс дисципліни Теоретичні аспекти перекладу За кредитною технологією навчання для студентів спеціальності

    Програма курсу

    ... закредитної технології навчання для студентівспеціальності 050119 – Іноземна мова: дві іноземні мови Курс ... студентівна заняттях, взаємин з викладачем, з іншими студентами. Вимоги до студентам: Отримання хорошого балу по курсу ...

  2. Інструктивно-методичний лист міністерства освіти республіки Білорусь «Про організацію у 2016/2017 навчальному році освітнього процесу при вивченні навчальних предметів та проведенні факультативних занять в установах загальної середньої освіти» I

    Інструктивно-методичний лист

    ... , конспектів, ... і студентів» (... баскетбол, волейбол, гандбол) для ... дляпроведення факультативних занять помалюнку; 1 навчальна година на тиждень дляпроведення факультативних занять по ... курсівчи інших формах). Домашні завдання при організації занять по ...

  3. 1 фізичне виховання дошкільнят, учнів, студентів та дорослого населення, які проживають у різних екосередовищах

    Документ

    Тренувальних занятьу секції по баскетболу. Важливе... розваг; "вміння складати конспекти, сценарії спортивно-ігрової... занятьпочатковий силової підготовки для студентівспеціальних медичних груп першого (вересень – жовтень) та другого курсу ...