Конспект заняття на тему "кораблик". Стійкий олов'яний солдатик Вправа кораблик для дітей

Конспект НОД

По соціально – комунікативному розвитку

«Дружать діти всієї Землі».

Вікова група: підготовча.

Місце проведення:МБДОУ № 1с.Самарське

Вид діяльності:інтегроване

Дата проведення: 29 03.2016р.

Тривалість: 30 хвилин.

Вихователь:Григор Ірина Анатоліївна.

Інтеграція освітніх областей: «Соціально – комунікативний розвиток» «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», « Фізичний розвиток», «Художньо – естетичний розвиток».

Інтеграція дитячої діяльності:ігрова, пізнавально – дослідницька, комунікативна, рухова, музична.

Мета заняття:формувати в дітей віком поняття про дружбу між дітьми, котрі живуть різних континентах.

Завдання:

Освітні:

ü показати дітям подібність та відмінності дітей, які живуть на різних континентах;

ü розширювати уявлення дітей про народи Африки, Японію, народи Півночі;

ü вправляти дітей в освіті прикметників;

ü закріпити вміння описувати зовнішній вигляд людей; вміння підбирати родинні однокорінні слова;

ü закріпити вміння дітей розгадувати кросворди.

Розвиваючі:

ü розвивати логічне мислення;

ü розвивати у дітей увагу, пам'ять, дрібну моторику;

ü розвивати речедвигательную координацію;

ü розвивати здатність передавати у рухах характер музичного твору;

Виховні:

ü виховувати інтерес, потребу в рухах під музику;

ü виховувати толерантне ставлення до народів Землі.

Засоби навчання:

Ø магнітофон, аудіо записи японської музики, музики народів Півночі, муз. Железнова «У жирафа плями, плями»;

Ø інтерактивна дошка:

Ø -фізична картасвіту;

Ø-мольберт,

Ø презентація «Дружать діти всієї Землі»

Ø д/і "Танграм" (за кількістю дітей);

Ø «крижини» з картону;

Ø два обручі;

Ø кросворд.

Методичні прийоми:

Ø Словесні: постановка проблеми, розповідь, бесіда з питань, пояснення, аналіз діяльності, підбиття підсумків.

Ø Наочні: віртуальна екскурсія з використанням ІКТ,

Ø Практичні: гра - подорож, ігрові вправи, розгадування кросворду.

Використовувані сучасні технології: ІКТ, проблемно - ігрова технологія, здоров'язберігаюча, особистісно - орієнтована.

Хід заняття:

Діти входять до центру зали, утворюючи коло.

Ігрова вправа"Сонячне коло"

Вихователь:- Разом за руки візьмемося та один одному посміхнемося.

Дружать люди всієї планети,

Дружать дорослі та діти.

Обійдемо всю кулю земну -

Дружбу пронесемо із собою.

Вихователь:Як називається наша планета? (Відповіді дітей). Так, наша планета називається Земля.

А як називається наша країна, де ми живемо? (Відповіді дітей).

Наша країна називається Росія. Наша країна у всьому світі не одна, існує ще багато різних країн, в яких живуть люди з різним кольором шкіри, очей та волосся.

Хлопці, як ви вважаєте, чим схожі діти всіх країн? (Відповіді дітей). Звичайно, дуже багато спільного у вас та дітей інших країн. Всі діти Землі, незважаючи на національність, однаково плачуть, сміються, люблять співати та танцювати, ходити до дитячого садка та школи, люблять бігати та пустувати, дивитися мультики, займатися спортом та грати у різні ігри.

Хлопці, як ви вважаєте, чим відрізняються діти всіх країн? (Відповіді дітей).

Вони відрізняються кольором шкіри, розрізом очей, вони розмовляють різними мовами, носять різний одяг.

Але всі діти на всій планеті люблять свою оселю, свою сім'ю і хочуть жити у світі.

Я пропоную вам вирушимо в подорож земною кулею на пошуки нових друзів. Подорож буде незвичайною. На чому ми з вами подорожуватимемо?

Ми вирушимо в дорогу на великому кораблі (Слайд 1).

Наш кораблик, вдалину пливе (руки витягнути вперед),

Сядемо ми в нього друзі, попливемо і ти, і я!

Разом за руки візьмемося і один одному посміхнемося.

наш кораблик у далечінь пливе.

Почало палубу качати, ногу до підлоги притискати.

(Виконувати рухи за текстом).

Міцніше ногу притискай, а іншу розслабляй!

Вітер морем гуляє

(Руки нагору розгойдуємо)

І кораблик підганяє

Він біжить собі у хвилях, на роздутих вітрилах.

Вихователь:Ми, хлопці, припливли з вами на африканський континент (показати на карті).

А ось і діти, які мешкають тут (слайд 2). Давайте їх вітаємо. На африканському континенті є ритуал привітання. Його мешканці підносять праву руку до чола (що означає – я думаю про тебе), потім до губ (я говорю про тебе), після цього – до грудей (я поважаю тебе). Давайте і ми вітаємо дітей по-африканськи.

А тепер розкажіть, як виглядають діти з африканського континенту.

Якого кольору у них шкіра? Як називають людей із чорною шкірою?

Які в них очі? (Великі, карі) Як називають людей з карими очима? (кароокі).

Яке у них волосся? (темне волосся, кучеряве волосся). Як називають таких людей? (темноволосі).

В Африці дуже спекотно. Чорна шкіра та густе волосся захищає людей від палючого сонця.

Який одяг у дітей ? ( В Африці дуже спекотно, тому одяг у дітей легкий).

Жителі різних племен Африки люблять прикраси намисто і браслети (як чоловіки, так і жінки), віддають перевагу одягу червоного, помаранчевого, коричневого та зеленого кольорів (слайд 3).

Житло - однокамерне кругле, квадратне або прямокутне в плані, з конусоподібним дахом. Будівельним матеріаломслужать глина, камінь, чагарник, трава, дерево, гілки, солома, пальмова деревина, бамбук, листя банана (слайд 4).

Жителі африканського континенту займаються землеробством: вирощують деякі види пшениці та кави, бобові; скотарством (верблюди), велика і дрібна рогата худоба, коні (слайд 5).

Африканські діти найбільше люблять танцювати, зображати у своїх танцях тварин, вони завжди запрошують гостей до дружного танцю, щоб подружитися. Давайте і ми з ними потоваришуємо, зобразимо в танці тварин (слайд 6).

(Потанцювати, зображуючи тварин).

Двигуна вправа під музикуУ Жирафа плями, плями».

Вихователь:Діти, на якому континенті ми побували в гостях?

Ну, хлопці, ми знайшли нових друзів на африканському континенті.

Продовжуємо свою подорож (слайд 7).

"Пальчикова Гімнастика".

Дві долоні я притисну і по морю попливу

. (Притиснути один до одного обидві долоні, при цьому не з'єднуючи великі пальці)

Дві долоні, друзі, ось кораблик зробив я.

(Робити хвилеподібні рухи руками - "човник пливе")

Вітрила я підніму,

(У з'єднаних разом рук у формі "човника" підняти вгору великі пальці).

Синім морем попливу.

(Продовжити хвилеподібні рухи руками - "човником")

А бурхливими хвилями пливуть рибки тут і там.

. (Повністю з'єднати один з одним дві долоні для імітації рибок і знову хвилеподібні рухи - "рибки пливуть")

Вихователь:-Хлопці, ми припливли до Азії (слайд 8). Дивіться, як ви вважаєте, з якої країни може бути ця дівчинка? (З Японії.)

Цілком вірно, ця дівчинка з Країни Вранішнього Сонця - Японії. Японія знаходиться на азіатському континенті. Разом з Японією на цьому континенті знаходиться Корея (її жителів називають корейці), Китай (китайці), Монголія (монгольці).

Як виглядає дівчинка? (Вузький розріз очей, національна зачіска та одяг.)

Хлопці, як можна назвати людину, яка має вузькі очі, темне волосся. (Вузькоокий, темноволосий).

Люди, що живуть на азіатському континенті, мають смаглявий і жовтуватий відтінок шкіри. Як називають людину, у якої жовта шкіра? (Жовтошкірий).

Давайте привітаємо дівчинку японською. Японці, вітаючи один одного поклоном.

Одяг, який носять японці, називається кімоно (як чоловіча, так і жіноча) (слайд 9).

Жителі цієї країни вирощують чай, рис, вживають морепродукти (креветки, кальмари, різну рибу), люблять займатися виготовленням ляльок з дерева, з паперу, плетіння кошиків та віял (слайд 10).

(На екрані з'являється ілюстрація із зображенням японських дітей.) Японські діти багато що могли б розповісти нам про свою країну, тільки як ми їх зрозуміємо? (Вислуховуються варіанти відповідей дітей.) (Слайд 11).

Ми змогли б зрозуміти одне одного за допомогою мови нашого обличчя (міміки) та рук (жестів).

А як би нам потоваришувати з цими дітьми?

Що люблять робити усі діти на великій планеті? (Грати.)

У Японії дуже люблять грати в різні головоломки, серед них (вихователь демонструє) та танграм – викладання геометричних фігур. Ми зараз з вами пограти в таку гру.

Д/і «Танграм» (Звучить японська музика.)

Діти виконують завдання

Вихователь:Діти, на якому континенті ми відвідали гостей?

Чим на вигляд вони відрізняються від нас?

А тепер нам час у дорогу.

Логоритмічна вправа «Кораблик»(Слайд 12).

Почався раптом сильний шторм

(Сильно розгойдуємо руками та робимо коло)

Прогримів на небі грім (бавовна)

Наш кораблик захитався

(Руки вбік, ноги порізно почали гойдатися)

Вгору з хвилею спершу, помчав, (руки зображають хвилі)

А потім упав він униз, (сіли)

Вгору, (встали)

Вниз, (сіли)

Вихователь:Ми потрапили з вами до Росії, на північ нашої країни. Росія, хлопці, велика країна, вона розташована і в Азії, і в Європі. Північ нашої країни знаходиться в Азії. (Слайд 13).

Хто з вас знає, як називається народ, що живе на Півночі? (Ненці, ескімоси, якути, чукчі.).

Нас зустрічають діти ескімоси.

А вітаються ескімоси, помахуючи руками, познайомимося з ними. (Діти вітаються)

Як ви думаєте, чому ці діти так тепло одягнені? (Відповіді дітей). Ескімоси шиють одяг та взуття зі шкур убитих на полюванні тварин. Непромокаюче взуття виготовляють із вироблених тюленьих шкур без шерсті.

А тепер розкажіть, як виглядають діти? (Вузькі очі, темне волосся, смаглява з жовтим відтінком шкіра).

Хлопці, як можна назвати людину, у якої вузькі очі, темне волосся. (вузькоокий, темноволосий).

На півночі багато снігу та льоду. Лід відмінно відбиває і підсилює сонячне світло, яке може бути дуже шкідливим для очей - сліпнуть люди. Тому у людей, що живуть на Півночі, вузькі очі, смаглява жовта шкіра.

Ви сказали, що діти веселі. Як ще можна сказати, які вони? Доберіть до слова веселіслова, близькі за змістом (радісні, бадьорі, задоволені, жваві).

Ви знаєте, хлопці, ескімоси мають дуже незвичайні будинки. Їхнє житло називається голку (слайд 14).

Так як це північний народ, то навіть своє житло вони будують з великих обточених шматків льоду. У ньому розкладають хутряні шкіри, розводять вогонь. Суворий мороз зовні не дасть розтанути товстим шарам снігу, і завірюха не страшна.

Чукчі живуть у чумі (слайд 15).

А ще ескімоси займаються оленярством, люблять полювати та ловити рибу. - Основна їхня професія – оленяр . Повторіть це слово. Як ви вважаєте, чим вони займаються? Оленярі ведуть кочовий спосіб життя. З'їдять олені корм та йдуть далі. А за ними оленярі (слайд 16).

Хлопці, давайте підберемо споріднені слова до слова «риба». (Відповіді дітей: рибка, рибалка, рибалка, рибка, рибальський, рибний, рибалити).

А тепер підберемо споріднені слова до слова "полювання"». (Відповіді дітей: мисливець, полювати, мисливське, мисливське) (слайд 17).

Ви хочете з ними потоваришувати? Тоді давайте пограємо в улюблену гру ескімоських дітлахів «Крижинки».

Рухлива гра «Крижинки». (проводиться під музику північних народів).

Хід гри. Діти розбиваються на дві дружні команди. У кожного гравця по дві крижини. За сигналом гравці починають переміщатися з крижини на крижину. Коли всі гравці дістануться великої крижини, треба постаратися втриматися всім разом, щоб ніхто не опинився в крижаній воді.

Молодці, ви виявили справжню міцну дружбу в цій
легкої боротьби з крижинами, і про вас справді можна сказати словами прислів'я «Міцну дружбу і сокирою не розрубаєш».

Які ви ще знаєте прислів'я про дружбу? (Відповіді дітей: «Де дружба міцна, там добре йдуть справи». «Дружба турботою та підтримкою міцна!»).

Вихователь:Діти, де ми побували в гостях?

Чим на вигляд діти Півночі відрізняються від нас?

Що ж, і в холодних країнах ми теж знайшли собі друзів, не схожих на нас.

Нам час вирушати назад. Ми полетимо літаком.

Речедвигательное вправу «Літак»(Слайд 18).

Літить літак високо - високо,
Йому на посадку зайти нелегко!
Льотчик за колом робить коло.
(Діти біжать легко на носочках, руки в сторони)
Йому літак і товариш і друг!
На злітну смугу сів літак,
(Присідають, руки в сторони)
Вперед побіг –
і закінчено політ.
Двері відчинилися, під трапом земля,
І пасажирів зустрічають друзі!

Вихователь:Ось ми й прилетіли додому (слайд 19).

А це діти нашого дитячого садка. Вони дуже дружні, люблять грати, танцювати, вміють читати та рахувати.

Ми живемо з вами, хлопці, на європейській частині Росії, ми є європейцями.

Подивіться на хлопців один на одного, на своїх друзів.

Розкажіть, яка у нас шкіра (світла), як називають людину зі світлою шкірою (світловолосий), яке волосся (м'яке волосся), яке очі (великі очі).

Вихователь:Хлопці, ми з вами багато впізнали, мандруючи сьогодні. Я пропоную нам відгадати кросворд і прочитати слово, яке в ньому зашифроване.

1. З чого жителі Півночі роблять свої домівки? (лід).

2. Як називається будинок, виготовлений з льоду (голку).

3. Де живуть чорношкірі люди? (Африка)

4. Що людина має жовтого кольору? (Шкіра).

5. На чому ми сьогодні пливли під час подорожі? (Корабль).

6. Як називається гра, яку грають японські діти? (Танграм).

Вихователь:- Давайте прочитаємо, що в нас вийшло (дружба)

А що означає дружити? (Бути добрим, чуйним, поважати друга, дбати про нього, розуміти його ...).

А ви у своїй групі дружите?

А ви, коли дружите, чи звертаєте увагу, яке у вашого друга очі, шкіра, волосся?

Якщо в нашу групу ходитимуть японські діти чи африканські, чи будете ви з ними дружити?

Ми з вами повинні жити у мирі та злагоді з усіма людьми, які населяють наш спільний будинок – планету Земля. Хоч у нас різний колір шкіри, різний розріз очей, різний одяг та різний спосіб життя, у нас одна планета – Земля. Ми всі разом маємо її берегти.

Конспект цього заняття призначений для педагогів додаткової освіти, гувернерів, вихователів дитячих садків, батьків. Дане заняття є комплексним, що передбачає епізодичне включення завдань з різних дисциплін таких як "Розвиток мови", "ФЕМП", "Навколишній світ", "ФІЗО", "ІЗО". Заняття побудовано з урахуванням вікових та психічних особливостей даного віку.

Заняття розраховане на одну астрономічну годину, під час заняття відбувається зміна діяльності.

Мета даного заняття: Розширення знань дітей про водних видах транспортних засобів, збагачення словникового запасуна цю тему

Завантажити:


Попередній перегляд:

Центр розвитку дітей та юнацтва «ГАРМОНІЯ»

ОБ'ЄДНАННЯ «ДРОХУ»

План-конспект комплексного заняття для дітей 2-3 років (спільно з батьками)

Тема: «Пливе, пливе кораблик»

Мета: Розширення знань дітей про водні види транспортних засобів, збагачення словникового запасу на цю тему.

Освітні завдання:

  1. Формування елементарних поглядів на водному транспорті.
  2. Закріпити знання учнів про наземний, повітряний, залізничний транспорт.
  3. Вдосконалювативміння учнів розрізняти та називати кольори, геометричні фігури.
  4. Ф ормувати інтерес та потреба у сприйнятті книг.
  5. Вчити ходити і бігати, не натрапляючи один на одного.
  6. Продовжувати вивчати стрибкам на двох ногах на місці, з просуванням уперед, назад.
  7. Вчити називати та розрізняти положення предметів у просторі.

Розвиваючі завдання:

  1. Сприяти розвитку пізнавальних процесів.
  2. Сприяти розвитку умінь використовувати узагальнюючі слова для називання предметів, які стосуються однієї групи.
  3. Сприяти розвитку вміння говорити про предмети, що розглядаються.
  4. Сприяти розвитку здібностей до розрізнення звуків мови.
  5. Сприяти розвитку активного та пасивного словника.
  6. Сприяти розвитку великої та дрібної моторики.
  7. Сприяти розвитку операційно-технічних умінь (захоплювати, утримувати, переміщати, поєднувати частини предмета);

Виховні завдання:

  1. Сприяти вихованню та накопиченню досвіду доброзичливих відносин з однолітками.
  2. Сприяти вихованню партнерських відносин на заняттях.
  3. Сприяти вихованню посидючості, інтересу до розвиваючих ігор із предметами.
  4. Сприяти вихованню самостійності.

Обладнання: Тематичні картки із зображенням наземного, повітряного, залізничного, водного транспорту; м'які модулі; таці на кожну дитину; пробки по дві на дитину; мотузочки на кожну дитину; таз із водою; лічильні палички; манна крупа; щітка та совок; заготівля малюнка «Парусник» на кожну дитину; акварельні фарби; ватні палички; стаканчики для малювання; фартухи; нарукавники; підкладки для столу;

Відеоряд: Мультфільм«Л.

Звукоряд: "сигнал автомобіля", пісня "Паровозик чух-чух", пісня з м/ф "Маша і ведмідь" "Заяча зарядка".

Хід заняття

Ритуал привітання. Усі діти разом із батьками розташовуються півколом на килимі, педагог вітається з дитиною (якщо дитина не відповідає-здоровається її батько).

Ми ногами топ-топ!
Ми руками хлоп-хлоп!

Повернися навколо себе

Раз – присіли, два – підвелись.
Руки вгору все підняли.
Раз-два, раз-два,
Займатися нам час.

Педагог: Хлопці, сьогодні ми вирушимо у подорож. Та поїдемо ми у подорож на…(звучить сигнал машини), на чому ми поїдемо?

Діти: на машині.

Педагог: Правильно на машині. Де у нас на малюнку намальована машина (діти обирають картки). Покажіть мені, як ви крутите кермо, поїхали машиною (педагог читає вірш)

На машині їхали,
До кута доїхали.
БІ-БІ-БІ!
БІ-БІ-БІ! (Імітація сигналу автомобіля)

Молодці приїхали(педагог збирає картки)

А їхати нам ще далеко, і поїдемо ми(звучить сигнал поїзда)на чому ми поїдемо?

Діти: Поїздом.

Педагог: Правильно поїздом. Де у нас на малюнку намальовано поїзд? (діти обирають картки). Я буду паровозиком, а ви моїми вагончиками(звучить музика, «поїзд» об'їжджає кеглі)

Паровозом їхали,
До гори доїхали.
ТУ-ТУ-ТУ!
ТУ-ТУ-ТУ!

Молодці приїхали.

Подивіться тут гори(по килиму розставлені цеглинки)давайте перелетимо гори на літаку. А де в нас літачки(діти показують картки із зображенням літака)Молодці, а що найголовніше у літака? Правильно, крила. Покажіть, які у вас крила, полетіли(переступання через перешкоду, звуконаслідування гулу літака, педагог читає вірш)

Треба сісти в літак
Літак летить,
У ньому мотор гуде:
У-у-у!

Молодці, прилетіли, на галявину сіли. Втомилися? Давайте я вам казку розповім.

Читання оповідання "Кораблик".

Розгляд ілюстрацій, відповіді дітей питання педагога.

Гімнастика для очей

Прийшли ми з вами в ліс, подивилися навколо себе(Дивимося очима вправо-вліво), дерева ростуть високі(очі піднімають нагору), а кущики низькі(Опускають вниз) . Подивіться, тут доріжка(моргають ). Молодці. Попереду нас озеро(Показ картинки) Як же нам на інший берег потрапити? Давайте ми з вами зробимо пліт, сідайте за столи.

Ігрова вправа «Пліт»

Якщо багато колод взяти,(Педагог бере дві пробки в одну руку)
Дуже міцно їх зв'язати,(іншою рукою обмотує пробки мотузкою)
Пліт вийде надійний,
(Кладає на долоню і показує дітям)
А на ньому і плавати можна

А тепер подивіться на свої таці, у вас є колоди-корки, до одного колоди вже прив'язана мотузочка, візьміть їх у руки і віддайте мамам, а тепер ми обмотаємо наші колоди мотузкою. У всіх вийшов пліт? Молодці.

Ігрова вправа «Вітерець»

А тепер я буду вітерцем. Що б ваш пліт попливтреба покласти його у воду, подути на нього не поспішаючи, витягуючи губи трубочкою, але, не надуючи щік (приклад педагога). (Діти по черзі опускають пліт у воду, виконують вправу)

Молодці, що ми з вами зробили? Пліт, а навіщо нам потрібний пліт? Щоб через озеро переплисти. Молодці, сідайте на свої місця.

Педагог: Діти подивіться, що намальовано у нас на наступній картинці?

Діти: Човен, хлопчик, ведмедик.

Педагог: Правильно, човник. Хлопчик з ведмедиком в човнику пливуть по річці.

Подивіться, хлопчик у руках весла, він гребе веслами, і човен пливе річкою.

Пальчикова гімнастика

Маленький човник(Долошки складені «човником»)

Річкою пливе, (імітація руху човна)

Маленький човник, (імітація руху човна)

Малюків кличе. (Призовні рухи, спрямовані до себе)

Весла до рук ми беремо,(імітація веслування веслуванням)

Швидко до берега гребем

Ігрова вправа «Човник».

Викладання човника з лічильних паличок за прикладом педагога(трапеція)

Човен хвилями пливе

І з собою нас кличе

Виконання фізичних вправ під музику з м/ф «Маша та ведмідь».

Програш (ходьба один за одним)
1 куплет
Зайці стали по-порядку, (повороти та нахили голови)
Зайці роблять зарядку,
Сашко теж не лінуйся-
На зарядку ставай.
Приспів:
Стрибок, руки вгору (2стрибка на місці, 2 бавовни в долоні над головою)
Стрибок-скок, руки вниз (2 стрибки на місці, 2 бавовни в долоні внизу)
А тепер давай, друже, підтягнись. (підняти руки вгору і стати на шкарпетки)
2 куплет
Поруч їжачок траву топче, (підйоми на шкарпетки)
Займатись з нами хоче.
Будемо з їжачком крокувати, (марш на місці з високо піднятими колінами)
Вище ноги піднімати.
Приспів:
Топ-топ, крок уперед, (2 притопи, крок уперед)
Топ-топ крок назад. (2 притопи, крок назад)
А тепер у долоні ляснуть
Встали й стоять.
3 куплет
А жаби на лататті(стрибки на місці)
Дружно випрямили спинки,
Ставлять лапки на боки (руки поставити на пояс,нахили в сторони)
І гойдаються трохи.

Малювання на манці «Пливе, пливе кораблик»

Діти самостійно підходять і насипають манку собі в таці, несуть тацю на свої робочі місця.

Педагог: Хлопці, подивіться, ми маємо ще одну картинку. На ній намальовано синє море. Морем гуляє велика хвиля. (За прикладом педагога діти малюють хвилі спочатку правою рукою, потім лівою, потім одночасно двома руками). Молодці. А ось подивіться, морем пливе кораблик. (Педагог з дітьми розглядає будову корабля, відповіді дітей на питання педагога)

Зараз ми з вами намалюємо на підносі кораблик: спочатку ми намалюємо пальчиком корпус корабля. Молодці, у всіх вийшли гарні кораблики!

Після роботи з манкою діти самостійно прибирають таці, якщо необхідно підмітають свої столи щіткою.

Перегляд мультфільму«Л одки, човники, кораблі, вітрильники, лайнери, буксири». Обговорення, відповіді дітей стосовно питань педагога.

Малювання «Парусник»

Педагог: Хлопці, зараз ми малюватимемо. Що нам для цього потрібно?

Діти: накрити столи, одягти фартухи, нарукавники.

Педагог: Молодці, тепер подивіться, чим ми сьогодні малюватимемо (поетапне пояснення і показ педагогом усіх дій: взяти тацю, на піднос покласти фарби, 2 ватяні палички, листок із заготівлею вітрильника, взяти стаканчик і набрати в нього води.)

Діти: самостійне виконання алгоритму всіх процесів.

Педагог: Діти, подивіться, який у нас на листочках намальований вітрильник. А чому він називається вітрильником? (Відповіді дітей: є вітрило). Наш вітрильник складається з човника, покажіть, де у вашого вітрильника човник? Яким кольором човник? (Показ, відповіді дітей). Щогла, це дерев'яний стовп, на який кріпиться вітрило (коментарі педагога супроводжуються показом), де на вашому малюнку щогла? яким кольором щогла?

Діти Ось вона, коричнева

Педагог: Вітрило, покажіть, де маленьке вітрило? Яким він кольором обведений?

Діти: Зеленим.

Педагог: А велике вітрило, яким кольором?

Діти: Червоний показують.

Педагог: А де у нас на вітрильнику прапорець? Яким він є кольором?

Діти: Синім

Педагог: Човен з вітрилом пливе,

Подорожувати кличе

Відкрийте фарби, візьміть ватну паличку і опустіть її в склянку з водою, зайву водупотрібно прибрати об край стаканчика, акуратно опустіть паличку в червону фарбу, прикрасьте велике вітрило червоним кольором. Паличку з фарбою ми ведемо зверху вниз, за ​​контур вітрила намагайтеся не виходити (показ педагога супроводжується поясненням, послідовно виконується зафарбовування маленького вітрила, човна, прапорця)Хлопці наш вітрильник пливе морем, а морем гуляють хвилі, давайте намалюємо хвилі.

Педагог: Молодці, покажіть усім свої роботи(Діти піднімають вгору свої листочки з малюнком). У всіх дуже гарні та акуратні вітрильники вийшли.

Педагог: Ось і наша подорож добігла кінця. Вам сподобалась наша подорож? А зараз, пригадаймо, на чому ми з вами подорожували(педагог піднімає картинки із зображенням кількох видів наземного, залізничного, повітряного та водного транспорту, діти обирають потрібну картинку та називають що на ній зображено).

Педагог прощається з кожною дитиною, спонукає дітей до прощання одне з одним.


Вправа «Лелека»

(На подолання розгальмованості та тренування посидючості)

Ведучий пропонує дітям зобразити лелеку, яка стоїть на одній нозі: вставши на одну ногу, простояти, промовляючи водночас вірш:

Лелека-птиця, лелека-птиця,
Що тобі ночами сниться?
- Мені болотяні жаби!
– А ще?
– Ще? Жаби!
Їх ловити - не зловити...
От і все!
Час ходити!

Діти ходять дома.

Потім діти декламують вірш, повторюючи за «лелекою» всі рухи (махають «крилами»):

Лелека, лелека, довгонога
Покажи додому дорогу.

Лелека відповідає (діти стоять на місці):

Топай правою ногою,
Топай лівою ногою.
Знову правою ногою,
Знову лівою ногою,
Після правою ногою,
Після лівою ногою,
Ось тоді прийдеш додому.

Вправа «Цап!»

(Пальчикова ігротерапія)

Ведучий трохи піднімає руку і витягає її вперед. Гравці приставляють вказівні пальці до долоні знизу, а самі рухаються по колу під слова ведучого:

Хто під дахом?
Кішки мишки,
Зайці та зайчики.
Тато, мамо, жаба: цап!

Почувши слово «цап», потрібно швидко відсмикнути пальці, інакше ведучий схопить палець, що зазівався.

Вправа «Звуки прибою»

(На релаксацію)

Звучить повільна музика.
Діти лежать на килимі.

Ведучий: «Давайте уявимо, що ми лежимо на теплому піску, приємний легкий вітер пестить наше тіло, ми закриємо очі і трохи відпочинемо біля моря, хвилі заспівають нам свою колискову пісню ( діти лежать 20 секунд у тиші). Промінь сонця торкнувся наших ніг, права нога розслаблена та тепла, промінь сонця торкнувся лівої ноги – нога розслаблена та тепла, приємно лежати, вдихаючи чисте морське повітря. Вдих - видих, обидві ноги теплі, це приємно. Промінь сонця торкнувся живота і грудей - стає ще тепліше, нам подобається це тепло, ми дихаємо глибоко, довкола приємне морське повітря. Промінь сонця торкнувся обличчя, воно все розслабилося, рот трохи розплющився... Як добре ми відпочиваємо, спокійно, нам приємно це розслаблення, ми дихаємо рівно, глибоко, все тіло тепле. Воно легке, як хмара, ми ще хочемо слухати пісню морських хвиль ( діти кілька секунд лежать та слухають). Але настав час йти, ми повільно встаємо, потягуємося і йдемо відпочивати...»

Вправа «Кораблик»

(На розвиток вміння регулювати м'язовий тонус)

Ведучий пояснює, що діти виконують рухи: «Уявіть собі, що ми на кораблі. Качає. Щоб не впасти, розставте ширше ноги і притисніть їх до підлоги. Руки зчепити за спиною. Хитнуло палубу вліво - притисніть до підлоги праву ногу. Права нога напружена, ліва розслабилася, трохи зігнулася в коліні, носком торкається підлоги. Випросталися! Розслабились! Хитнуло праворуч - притискаємо ліву ногу. Напружена ліва нога, права нога розслаблена.

Випросталися. Слухайте та робіть, як я. Вдих видих!

Стало палубу качати.
Ногу до палуби притиснути!
Міцніше ногу притискаємо,
А іншу розслабляємо».

Вправа виконується спочатку для правої ноги, потім лівої. Ведучий звертає увагу дітей на напружений та розслаблений стан м'язів ніг.

Вправа «Сусід, підніми руку!»

(На тренування зосередженості)

Граючи стоячи або сидячи утворюють коло. За жеребом вибирають ведучого, який постає всередині кола. Він спокійно ходить по колу, потім зупиняється навпроти одного з гравців і голосно вимовляє: "Руки!" Той гравець, до кого звернувся ведучий, продовжує стояти (сидіти), не змінюючи положення. А обидва сусіди повинні підняти вгору одну руку: сусід праворуч - ліву, сусід ліворуч - праву, тобто ту руку, яка знаходиться ближче до гравця, що знаходиться між ними. Якщо хтось із хлопців помилився, тобто підняв не ту руку або взагалі забув її підняти, то він змінюється з ролями.

Грають встановлений час. Виграє той, хто жодного разу не був ведучим.

Гравець вважається таким, що програв навіть тоді, коли він тільки спробував підняти не ту руку. Ведучий повинен зупинятися точно навпроти гравця, до якого він звертається. Інакше його команда не виконується.

Вправа «Зламана лялька»

(На розвиток м'язової саморегуляції)

Ведучий пояснює дітям: Іноді іграшки ламаються, але їм можна допомогти. Зобразіть ляльку, у якої обірвалися мотузки, що кріплять голову, шию, руки, тіло, ноги. Вона вся розбовталася, з нею не хочуть грати... Потрясіть усіма розламаними частинами одночасно. А зараз збирайте, зміцнюйте мотузочки - повільно, обережно з'єднайте голову і шию, випряміть їх, тепер розправте плечі і закріпіть руки, подихайте рівно і глибоко, і на місці буде тулуб, та й випряміть ноги. Все - ляльку полагодили ви самі, тепер вона знову гарна, з нею всі хочуть грати!

Вправа «Дерево»

(На релаксацію)

Діти стоять. Ведучий пропонує їм уявити себе в образі могутнього дуба: «Руки з напругою витягнути вперед, пальці стиснути в кулак, напружуючи кисті, руки, плечі. По черзі розслабити кисті, потім руки та плечі.

Руки з напругою повільно розвести убік, пальці розчепірити, розслабити кисті, плечі та руки. Руки вільно впустити, похитати руками, як маятник, поступово то збільшуючи, то зменшуючи ширину хитання, ніби гілки дуба розгойдуються на вітрі».

Вправа «Буратіно»

(На подолання розгальмованості)

Разом із провідним діти виконують рухи одночасно з промовлянням вірша:

Буратіно потягнувся,
Раз - нахилився,
Два - нахилився,
Три - нахилився.
Руки в сторони розвів,
Ключик, мабуть, не знайшов.
Щоб ключик нам дістати,
Потрібно на шкарпетки встати.

Гра «Ґудзики»

(На розвиток уваги)

Грають двоє. Перед кожним гравцем лежить набір ґудзиків (набори обох гравців абсолютно однакові, всередині одного набору жоден гудзик не повторюється). Від кількості ґудзиків у наборі залежить рівень складності: що складніше гра, то більше використовується гудзиків. Для початку можна взяти три гудзики. У кожного гравця є ігрове поле, що є квадратом, розділеним на клітини. Чим більше клітин у квадраті, тим складніше гра. Для початку береться ігрове поле дві на дві клітки. Той, хто починає гру виставляє на своєму полі три гудзики. Другий учасник повинен подивитися на розташування гудзиків і запам'ятати, де який лежить, після чого перший гравець накриває своє ігрове поле листком паперу, а другий повинен вибрати зі свого набору ґудзиків необхідні та розставити їх відповідним чином на своєму ігровому полі. Потім перший гравець відкриває своє ігрове поле, і обидва перевіряють правильність виконання завдання. Час запам'ятовування – 30 секунд.

Вперше хлопці можуть не впоратися з грою, їм необхідні засоби оволодіння довільною увагою та запам'ятовуванням. Як такі засоби обрані вказівний жест і розгорнутий мовний опис об'єктів та їхнього просторового розташування. Деякі діти ще не мають поняття «лівий», «правий», «вгору», «вниз». Спочатку дитина пояснює вголос, через деякий час пошепки, а потім про себе. Потім досить просто вказівки на гудзик.

Вправа «Олов'яний солдатик»

(На розвиток саморегуляції)

Ведучий пояснює дітям: «Коли ви сильно збуджені і не можете зупинитися, взяти себе в руки, встаньте на одну ногу, а іншу підігніть у коліні, опустіть руки по швах. Ви – стійкі солдатики на посту, чесно несете свою службу. Озирніться на всі боки, зауважте, що навколо вас робиться, хто чим зайнятий, кому треба допомогти. А тепер поміняйте ногу і подивіться ще пильнішою. Молодці!»

Тетяна Соколова
Конспект інтегрованого заняття для дітей першої молодшої групи«Кораблик»

Інтегроване заняття

Перша молодша група

Вихователь: Тетяна Олександрівна Соколова, першакваліфікаційна категорія.

Тема: Кораблик.

Ціль: Познайомити дітейз новим видом транспорту – кораблем.

Інтеграціяосвітніх областей:

«Пізнання»

«Комунікація»

«Читання художньої літератури»

«Художня творчість»

Завдання:

Освітні:

Ознайомити дітейз новим видом транспорту - кораблем;

уточнити та активізувати мовлення дітейз використанням іменників, що позначають види транспорту (автобус, автомобіль, човен, а також збагатити словник дітей іменниками(корабель, вітрило, вітрильник);

Вчити розглядати малюнок – ілюстрацію, розповідати за допомогою вихователя, що намальовано на картині.

Розвиваючі:

Розвивати психологічну базу мови: увага, пам'ять, мислення;

Продовжувати розвивати комунікативні навички: уважно слухати вихователя та відповідати на його запитання, розвивати навички спілкування не лише з дорослими, а й з однолітками

Продовжувати розвивати вміння слухати віршований текст;

Продовжувати вдосконалювати вміння працювати з фарбами, вправляти малювання хвилястих ліній.

Виховні:

Виховувати вміння слухати вихователя та своїх товаришів;

Виховувати емоційну чуйність.

Попередня робота: знайомство з наземним транспортом (автобус та автомобіль)та водним транспортом (човен): розгляд книг, ілюстрацій, читання художніх творів, ігри із сюжетними іграшками, рухливі, дидактичні.

Матеріал та обладнання: картинки із зображенням автобуса, автомобіля та човна, іграшка. корабликмалюнок вітрильного корабля у морі, площинна фігурка кораблика з паперу, фонограма пісеньки « Кораблик» , муз. А. Пінегіна, сл. Д. Хармса, 6-8 корабликівдля гри - експериментування, 2-3 тази з водою, мольберт, фарби, пензлі, альбомні листи (на кожну дитину, склянки з водою, лист ватману розміром А3).

Індивідуальна робота: вчимо Матвія, Дашу, Павлика та Андрія відповідати фразою з 3-5 слів; вчимо Настю, Яну, Марка та Поліну показувати та називати предмети, зображені на картинках; Вчимо Ваню вимовляти слова правильно, не переставляючи, склади.

Взаємодія з сім'єю й: запропонувати батькам почитати дітям вірші про кораблику, які сподобалися можна завчити, виконати з паперу модель корабликаза запропонованою схемою та організувати з дитиною ігри з водою.

I. Організаційний момент та введення в тему заняття.

В. – Хлопці, коли нам з вами кудись треба поїхати у місті, яким транспортом ми можемо це зробити?

Діти: на автобусі, на автомобілі.

В. – Так у місті можна їздити автомобілем, автобусом.

(Виховник показує картинки)

ІІ. Основна частина. Знайомство з вітрильником.

В. – А якщо нам треба переплисти річку? На якому транспорті це ми зробимо?

Діти: на човні.

В. – Та тут нам знадобиться човен (Показує картинку)

В. – А ось переплисти море, де вітер піднімає високі хвилі, можна лише на великому кораблі. Ось, наприклад, на такому (показує кораблик) .

В. – Як бачите кораблик це не простий, у нього є вітрило і він називається вітрильник.

Як він називається? (Вітрильник) (індивідуальні та колективні відповіді дітей)

Гра з вітрильником.

Давайте встанемо в дружний кружечок і розглянемо вітрильник.

У: Матвій, ти хочеш потримати вітрильник? (Так)

Візьми, Матвію, будь ласка, кораблик.

Вихователь передає дитині кораблик.

У: - А тепер передай кораблик Даші та скажи: «Візьми, будь ласка, Даша, кораблик» .

- А Даша тобі скаже: «Дякую, Матвію!»

У: - Вітер дме в вітрила, і корабель пливе тудикуди направляє його людина.

Я знаю вірш про вітрило корабель.

Вітер морем гуляє

І кораблик підганяє;

Він біжить собі у хвилях

На роздутих вітрилах.

В. – А ще маю таку гарну картину.

Вихователь показує картину, де зображено вітрильник.

Покажіть де на картині намальовано море?

Якого воно кольору? (Відповіді дітей)

Тімо, покажи на картині хвилі?

А де кораблик, що пливе серед хвиль?

А де у кораблика вітрила?

ІІІ. Гра-експериментування з корабликом.

В. – Ще в мене є такі кораблики. А давайте ми з вами теж спробуємо пустити наші кораблики по воді?

Діти: Давайте

В. – Але для того, щоб наш вітрильник поплив нам потрібен вітер. Ми з вами зараз перетворимося на вітерець.

Покружляли, покружляли, на вітерець перетворилися!

Вихователь і діти дмуть на вітрила і кораблики рухаються.

Потім можна подути на воду, роблячи хвилі.

IV. Музично-ритмічні рухи.

В. – Ось як розбушувалося наше море! Але моряки на корабліне злякалися і допливли до берега.

А хто плив на цьому кораблі разом із морякаминам підкаже пісенька.

(Діти та вихователь танцюють під пісеньку « Кораблик» )

В. - Хлопці, ви, звичайно ж, здогадалися, хто плив на кораблі?

Діти: Мишенята.

V. Малювання моря.

В. – А в мене є ще такий кораблик. Мій корабликне може плавати у морі, адже він паперовий. Для нього потрібне не звичайне море, а намальоване.

Давайте разом намалюємо для нього величезне море.

Щоб намалювати море, нам потрібно взяти фарбу.

А якого кольору має бути фарба?

Діти: Синього, блакитного

Ст – Правильно море малюють фарбою синього кольору.

В. – Ми сьогодні малюватимемо море, на якому вітер піднімає високі хвилі.

(Виховник на мольберті показує прийоми малювання хвиль).

В. – Ось таке море вийшло у мене.

Покажіть, як ви малюватимете хвилі.

Діти малюють пальчиком повітрям хвилясті лінії.

А тепер намалюйте море фарбами.

Діти малюють, вихователь допомагає дітям, які важко.

Малюнки виставляються на стенді.

– Яке величезне море ми намалювали! - А хто запам'ятав, як називається корабель з вітрилом?

Діти: Вітрильник.

В. – Тепер кораблик-вірусникможе довго плавати по синьому морю.

Вихователь показує, як пливе паперовий кораблик хвилямипотім дає дітям можливість погратися з ним.

Фізамитка Кораблик призначена для організації хвилини здоров'я на уроці у дітей дитячому садку.

Мета фізкультхвилинки: зняття стомлюваності та сонливості дітей молодшої та середньої групи, відновлення фізичних силдошкільнят.

Кораблик

Матроська шапка,
Мотузка в руці (маршувати на місці)
Тягну я кораблик
По швидкій річці. (почати рухатися, ніби тягнемо кораблик)
І скачуть жаби
За мною по п'ятах, (присісти і підстрибнути)
І просять мене: - Прокати, капітане! (помахати рукою).
(Агнія Барто)

Вправа «Кораблик»

Уявіть, що ви на кораблі. Качає. Щоб не впасти, розставте ноги ширше і притисніть до підлоги. Руки зчепити за спиною. Качнуло палубу, притисніть до підлоги праву ногу (права нога напружена, ліва розслаблена, трохи зігнута в коліні, носком стосується підлоги). Випряміть! Розслабте ногу. Хитнуло в інший бік, притисніть до підлоги ліву ногу. Випряміть. Вдих – пауза, видих – пауза.

Стало палубу качати!
Ногу до палуби притиснути!
Міцніше ногу притискаємо,
А іншу розслаблюємо.
Вправа виконується по черзі кожної ноги. Зверніть увагу дитини на напружені та розслаблені м'язи ніг.
Знову руки на коліна,
А тепер трохи ліні…
Напруга вилетіла,
І розслаблене все тіло.
Наші м'язи не втомилися
І ще слухнянішими стали.
Дихається легко, рівно, глибоко.