Tunni kokkuvõte teemal "laev". Lastele mõeldud harjutus Steadfast Tin Soldier Boat

GCD kokkuvõte

Sotsiaalsest ja kommunikatiivsest arengust

"Kogu Maa lapsed on sõbrad."

Vanuserühm: ettevalmistav

Asukoht: MBDOU nr 1. Samara

Tegevuse liik: integreeritud

Kuupäev: 29. märts 2016

Kestus: 30 minutit.

Koolitaja: Grigor Irina Anatoljevna.

Integratsioon haridusvaldkonnad: “Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng”, “Kognitiivne areng”, “Kõne areng”, “ Füüsiline areng", "Kunstiline ja esteetiline areng."

Laste tegevuste integreerimine: mängimine, kognitiiv-uuringud, kommunikatiivne, motoorne, muusikaline.

Tunni eesmärk: kujundada lastes arusaama sõprusest erinevatel kontinentidel elavate laste vahel.

Ülesanded:

Hariduslik:

ü näidata lastele erinevatel kontinentidel elavate laste sarnasusi ja erinevusi;

ü laiendada laste arusaamist Aafrika, Jaapani ja põhjamaa rahvastest;

ü harjutada lapsi omadussõnade moodustamisel;

ü tugevdada inimeste välimuse kirjeldamise oskust; oskus valida sama juurega seotud sõnu;

ü tugevdada laste ristsõnade lahendamise oskust.

Hariduslik:

ü arendada loogilist mõtlemist;

ü arendada laste tähelepanu, mälu, peenmotoorikat;

ü arendada kõnemotoorikat koordinatsiooni;

ü arendada muusikateose iseloomu liigutustes edasiandmise oskust;

Hariduslik:

ü kasvatada huvi, liikumisvajadust muusika vastu;

ü kasvatada sallivat suhtumist Maa rahvastesse.

Haridusvahendid:

Ø magnetofon, jaapani muusika helisalvestised, põhjamaa rahvaste muusika, muusika. Zheleznova “Kaelkirjakul on laigud, laigud”;

Ø interaktiivne tahvel:

Ø - füüsiline kaart rahu;

Ø - molbert,

Ø ettekanne “Kogu Maa lapsed on sõbrad”

Ø d/i "Tangram" (vastavalt laste arvule);

Ø papist "jäätükid";

Ø kaks rõngast;

Ø ristsõna.

Metoodilised tehnikad:

Ø Verbaalne: probleemipüstitus, jutt, vestlus teemadel, selgitused, tegevuse analüüs, kokkuvõtete tegemine.

Ø Visuaalne: virtuaalne ringkäik IKT abil,

Ø Praktiline: mäng - reisimine, mänguharjutused, ristsõna.

Kasutatud kaasaegsed tehnoloogiad: IKT, problemaatiline - mängutehnoloogia, tervist säästev, isiksusekeskne.

Tunni käik:

Lapsed sisenevad saali keskele, moodustades ringi.

Mängu harjutus"Päikeseline ring"

Koolitaja:"Hoiame kätest koos ja naeratagem üksteisele."

Inimesed üle kogu planeedi on sõbrad,

Täiskasvanud ja lapsed on sõbrad.

Käime ümber terve maakera -

Kandkem oma sõprust endaga kaasas.

Koolitaja: Mis on meie planeedi nimi? (laste vastused). Jah, meie planeeti nimetatakse Maaks.

Mis on meie riigi nimi, kus me elame? (laste vastused).

Meie riigi nimi on Venemaa. Meie riik ei ole maailmas üksi, neid on palju rohkem erinevad riigid, milles elavad erineva naha-, silma- ja juuksevärviga inimesed.

Poisid, kuidas on teie arvates kõikide riikide lapsed sarnased? (Laste vastused). Muidugi on teil ja teistest riikidest pärit lastel palju ühist. Kõik Maa lapsed, hoolimata rahvusest, nutavad, naeravad ühtemoodi, armastavad laulda ja tantsida, käivad lasteaias ja koolis, armastavad joosta ja nalja teha, multikaid vaadata, sportida ja erinevaid mänge mängida.

Poisid, mille poolest teie arvates eri riikide lapsed erinevad? (Laste vastused).

Nad erinevad nahavärvi, silmade kuju poolest, räägivad erinevaid keeli ja kannavad erinevaid riideid.

Kuid kõik lapsed kogu planeedil armastavad oma kodu, oma perekonda ja tahavad elada rahus.

Kutsun teid reisima ümber maailma ja otsima uusi sõpru. Reis saab olema ebatavaline. Millega sina ja mina reisime?

Asume teele suure laevaga (slaid 1).

Meie paat sõidab kaugusesse (sirutage käed ette),

Istume sellesse, sõbrad, ja teie ja mina purjetame!

Hoidkem kätest koos ja naeratagem üksteisele.

meie paat sõidab kaugusesse.

Tekk hakkas kõikuma ja mu jalg suruti põrandale.

(Soorita liigutusi teksti järgi).

Vajutage oma jalg tugevamini ja lõdvestage teine!

Tuul puhub üle mere

(Tõstame käed üles)

Ja paat kiirendab

Ta jookseb lainetes, paisunud purjedel.

Koolitaja: Oleme teiega Aafrika mandrile purjetanud (näita kaardil).

Ja siin on lapsed, kes siin elavad (slaid 2). Tervitagem neid. Aafrika mandril on oma tervitusrituaal. Selle elanikud tõstavad parema käe otsaesisele (mis tähendab, et ma mõtlen sinust), siis huultele (räägin sinust), siis rinnale (ma austan sind). Tervitame lapsi ka Aafrika moodi...

Rääkige nüüd meile, millised näevad välja Aafrika mandri lapsed.

Mis värvi on nende nahk? Kuidas nimetatakse musta nahaga inimesi?

Mis silmad neil on? (suur, pruun) Kuidas kutsutakse pruunide silmadega inimesi? (pruunide silmadega).

Mis juuksed neil on? (tumedad juuksed, lokkis juuksed). Kuidas neid inimesi kutsutakse? (tumedakarvaline).

Aafrikas on väga palav. Must nahk ja paksud juuksed kaitsevad inimest kõrvetava päikese eest.

Milliseid riideid lapsed kannavad? ? ( Aafrikas on väga kuum, nii et lasteriided on kerged).

Aafrika erinevate hõimude elanikud armastavad ehteid, helmeid ja käevõrusid (nii mehed kui naised) ning eelistavad punaseid, oranže, pruune ja rohelisi riideid (slaid 3).

Sellistes eluruumides elavad lapsed koos vanematega.Eluruum on ühekambriline ümmargune, kandiline või ristkülikukujuline, koonusekujulise katusega. Ehitusmaterjal Kasutatakse savi, kivi, põõsaid, muru, puitu, oksi, põhku, palmipuitu, bambust, banaanilehti (slaid 4).

Aafrika mandri elanikud tegelevad põllumajandusega: nad kasvatavad teatud tüüpi nisu ja kohvi, kaunvilju; veisekasvatus (kaamelid), suured ja väikesed veised, hobused (slaid 5).

Aafrika lastele meeldib üle kõige tantsida, oma tantsudes loomi matkida, nad kutsuvad alati külalisi sõbralikule tantsule, et sõpru saada. Teeme nendega sõpru ja kujutame loomi tantsus (slaid 6).

(tants, loomade jäljendamine).

Liikumisharjutus muusika saatel" Kaelkirjakul on laigud, laigud.

Koolitaja: Poisid, millist mandrit me külastasime?

Noh, poisid, oleme leidnud Aafrika mandrilt uusi sõpru.

Jätkame teekonda (slaid 7).

"Sõrmede võimlemine".

Surun kahele peopesale ja ujun üle mere

. (Vajutage mõlemad peopesad kokku, ilma ühendamata pöidlad)

Kaks palmi, sõbrad, tegin paadi.

(Tehke kätega lainelaadseid liigutusi – "paat ujub")

Tõstan purjed üles

(Paadikujuliselt kokku liidetud käed tõsta pöidlad üles).

Ma ujun sinises meres.

(Jätkake kätega lainetaolisi liigutusi - "paat")

Ja kalad ujuvad tormisel lainetel siia-sinna.

. (Ühendage kaks peopesa täielikult üksteisega, et jäljendada kala ja jälle lainetaolisi liigutusi - "kala ujub")

Koolitaja:- Poisid, me sõitsime Aasiasse (slaid 8). Vaata, mis riigist see tüdruk sa arvad? (Jaapanist.)

Täpselt nii, see tüdruk on pärit tõusva päikese maalt – Jaapanist. Jaapan asub Aasia mandril. Koos Jaapaniga on sellel mandril Korea (selle elanikke nimetatakse korealasteks) ja Hiina (hiinlased), Mongoolia (mongoollased).

Milline tüdruk välja näeb? (kitsas silmakuju, rahvuslik soeng ja riietus.)

Poisid, kuidas saab nimetada inimest, kellel on kitsad silmad ja tumedad juuksed? (Kitsasilmne, tumedajuukseline).

Aasia mandril elavatel inimestel on tume ja kollakas nahatoon. Kuidas kutsuda inimest, kellel on kollane nahk? (Kollase nahaga).

Tervitame tüdrukut jaapani keeles. Jaapanlased tervitavad üksteist kaarega.

Riideid, mida jaapanlased kannavad, nimetatakse kimonoks (nii meeste kui naiste) (slaid 9).

Selle riigi elanikud kasvatavad teed, riisi, söövad mereande (krevetid, kalmaar, erinevad kalad), neile meeldib meisterdada nukke puidust, paberist, punuda korve ja lehvikuid (slaid 10).

(Ekraanile ilmub illustratsioon Jaapani lastest.) Jaapani lapsed võiksid meile oma riigist palju rääkida, aga kuidas me saame neist aru? (Kuulatakse laste vastusevariante.) (slaid 11).

Saime üksteisest aru, kasutades oma näo (näoilmed) ja käte (žestid) keelt.

Kuidas me saame nende lastega sõbraks saada?

Mida kõigile lastele siin planeedil teha meeldib? (Mängi.)

Jaapanis meeldib neile väga mängida erinevaid puslesid, nende hulgas (õpetaja demonstreerib) tangrammi – geomeetriliste kujundite laotamist.Nüüd hakkame sellist mängu mängima.

D/i "Tangram" ( kõlab Jaapani muusika.)

Lapsed täidavad ülesannet

Koolitaja: Lapsed, millist mandrit me külastasime?

Mille poolest nad meist välimuselt erinevad?

Ja nüüd on meil aeg minna.

Logorütmiline harjutus "Paat"(slaid 12).

Järsku algas tugev torm

(Kiigutame tugevalt käsi ja teeme ringi)

Taevas mürises äike (plaksutab)

Meie paat kõikus

(Käed küljele, jalad hakkasid laiali minema)

Esimesena koos lainega üles, tormas minema (käed kujutavad laineid)

Ja siis ta kukkus maha (istus maha)

püsti, (püsti)

maha, (istus maha)

Koolitaja: Tulime teiega Venemaale, meie riigi põhjaossa. Venemaa, poisid, on suur riik, see asub nii Aasias kui ka Euroopas. Meie riigi põhjaosa asub Aasias. (slaid 13).

Kui paljud teist teavad põhjas elavate inimeste nimesid? (neenetsid, eskimod, jakuudid, tšuktšid).

Meid tervitavad eskimolapsed.

Ja eskimod ütlevad kätega vehkides tere, tutvume nendega. (Lapsed ütlevad tere)

Mis te arvate, miks need lapsed nii soojalt riides on? (laste vastused). Eskimod õmblevad riideid ja jalanõusid jahil hukkunud loomade nahkadest. Veekindlad kingad on valmistatud pargitud hülgenahast ilma villata.

Rääkige nüüd, millised lapsed välja näevad? (kitsad silmad, tumedad juuksed, kollase varjundiga tume nahk).

Poisid, kuidas saab nimetada inimest, kellel on kitsad silmad ja tumedad juuksed? (kitsasilmne, tumedate juustega).

Põhja pool on palju lund ja jääd. Jää peegeldab ja võimendab suurepäraselt päikesevalgust, mis võib olla silmadele väga kahjulik – inimesed jäävad pimedaks. Seetõttu on põhjas elavatel inimestel kitsad silmad ja tumekollane nahk.

Ütlesite, et lapsed on naljakad. Kuidas muidu saate öelda, mis need on? Sobitage sõna naljakas sõnad, mis on tähenduselt lähedased (rõõmus, rõõmsameelne, rahulolev, elav).

Teate, poisid, eskimotel on väga ebatavalised majad. Nende kodu nimetatakse igluks (slaid 14).

Kuna tegemist on põhjarahvaga, ehitavad nad isegi oma kodu suurtest jahvatatud jäätükkidest. Sellesse laotakse karusnahad ja tehakse lõket. Väljas valitsev tugev pakane ei lase paksudel lumekihtidel sulada ja tuisk pole kohutav.

Tšuktšid elavad katkus (slaid 15).

Eskimod tegelevad ka põhjapõdrakasvatusega ning armastavad jahti pidada ja kala püüda. - Nende peamine elukutse on põhjapõdrakasvataja . Korda seda sõna. Mida nad teie arvates teevad? Põhjapõdrakasvatajad juhivad rändavat elustiili. Hirved söövad toidu ära ja liiguvad edasi. Ja nende taga on põhjapõdrakasvatajad (slaid 16).

Poisid, otsime sõna "kala" jaoks seotud sõnad. (Laste vastused: kala, kalamees, kalamees, kalake, kalamees, kalamees, kala).

Nüüd valime sõna "jaht" jaoks seotud sõnad. (Laste vastused: jahimees, jaht, jaht, jaht) (slaid 17).

Kas sa tahad nendega sõbruneda? Seejärel mängime eskimolaste lemmikmängu “Jäätükid”.

Õuemäng "Jää". ( Seda esitatakse põhjarahvaste muusika saatel).

Mängu edenemine. Lapsed jagunevad kahte sõbralikku meeskonda. Igal mängijal on kaks jäätükki. Märguande peale hakkavad mängijad liikuma jäätükilt jäätükile. Kui kõik mängijad jõuavad suure jäälaevani, peavad nad püüdma koos püsida, et keegi jäisesse vette ei satuks.

Tubli, sa näitasid selles tõelist tugevat sõprust
lihtne võitlus jäätükkidega ja sinu kohta võib tõesti öelda vanasõna sõnadega: "Tugevat sõprust ei saa kirvega lõigata."

Milliseid vanasõnu te veel sõpruse kohta teate? (Laste vastused: “Kus sõprus on tugev, seal läheb hästi.” “Sõprus on tugev läbi hoolimise ja abi!”).

Koolitaja: Lapsed, kus me käisime?

Mille poolest erinevad põhjamaa lapsed meist välimuselt?

No külmadel maadel leidsime ka sõpru, kes ei olnud meie moodi.

Meil on aeg tagasi suunduda. Lendame lennukiga.

Kõne liikumise harjutus "Lennuk"(slaid 18).

Lennuk lendab kõrgel, kõrgel,
Tal pole kerge maanduda!
Piloot teeb ringi peale ringi...
(lapsed jooksevad kergelt varvastel, käed külgedele)
Lennuk on tema kamraad ja sõber!
Lennuk maandus rajale,
(küki, käed külgedele)
Jooks ette -
ja lend on läbi.
Uksed avanesid, maapind oli redeli all,
Ja reisijaid tervitavad sõbrad!

Koolitaja: Niisiis lendasime koju (slaid 19).

Ja need on meie lasteaia lapsed. Nad on väga sõbralikud, armastavad mängida, tantsida ning oskavad lugeda ja arvestada.

Me elame teiega Venemaa Euroopa osas, me oleme eurooplased.

Vaadake poisse üksteisele otsa, oma sõpru.

Rääkige, milline nahk meil on (heledad), kuidas kutsutakse heleda nahaga inimest (heledajuukseline), missugused juuksed (pehmed juuksed), millised silmad (suured silmad).

Koolitaja: Poisid, me õppisime täna reisides palju. Soovitan lahendada ristsõna ja lugeda see sõna, mis selles on krüpteeritud.

1. Millest põhjamaa elanikud oma majad teevad? (jää).

2. Kuidas nimetatakse jääst tehtud maja (iglu).

3. Kus mustanahalised elavad? (Aafrika).

4. Mis värvi on kollane inimesel? (nahk).

5. Millega me oma tänase reisi ajal purjetasime? (laev).

6. Mis on Jaapani laste mängitava mängu nimi? (tangram).

Koolitaja:- Loeme, mis meil on (sõprus.)

Mida tähendab olla sõber? (ole lahke, kaastundlik, austa sõpra, hoolitse tema eest, mõista teda...).

Kas olete oma rühmas sõbrad?

Kui olete sõbrad, kas pöörate tähelepanu sellele, millised silmad, nahk, juuksed teie sõbral on?

Kui meie rühma liituvad jaapani või aafrika lapsed, kas sa oled nendega sõber?

Sina ja mina peame elama rahus ja harmoonias kõigi inimestega, kes elavad meie ühises kodus – planeedil Maa. Kuigi meil on erinev nahavärv, erinev silmade kuju, erinevad riided ja erinev elustiil, on meil kõigil üks planeet – Maa. Peame kõik koos selle eest hoolitsema.

Selle tunni ülevaade on mõeldud lisakoolituse õpetajatele, juhendajatele, lasteaiaõpetajatele ja lapsevanematele. See õppetund on kõikehõlmav, see sisaldab aeg-ajalt ülesandeid erinevatelt erialadelt, nagu "Kõnearendus", "FEMP", "Maailm meie ümber", "FÜÜSILINE", "IZO". Tund on üles ehitatud antud vanuse ealisi ja vaimseid iseärasusi arvestades.

Tund on mõeldud üheks astronoomiliseks tunniks, tunni ajal toimub tegevuse vahetus.

Selle tunni eesmärk: laiendada laste teadmisi vees elavad liigid Sõiduk, rikastamine sõnavara sellel teemal

Lae alla:


Eelvaade:

Laste ja Noorte Arenduskeskus "HARMONIA"

ÜHING "KROKHA"

Põhjaliku õppetunni ülevaade 2-3-aastastele lastele (koos vanematega)

Teema: "Paat sõidab, sõidab"

Eesmärk: Laiendada laste teadmisi veesõidukitest, rikastada selleteemalist sõnavara.

Hariduslikud eesmärgid:

  1. Veetranspordi elementaarsete ideede kujundamine.
  2. Kinnitada õpilaste teadmisi maismaa-, õhu- ja raudteetranspordist.
  3. Parandadaõpilaste oskus eristada ja nimetada värve ja geomeetrilisi kujundeid.
  4. F kujundada huvi ja vajadust raamatute tajumise vastu.
  5. Õppige kõndima ja jooksma ilma üksteisega kokku põrkamata.
  6. Jätkake kahel jalal paigal hüppamise õpetamist, liikudes edasi ja tagasi.
  7. Õppige nimetama ja eristama objektide asukohta ruumis.

Arendusülesanded:

  1. Edendada kognitiivsete protsesside arengut.
  2. Soodustada oskuste kujunemist kasutada üldistavaid sõnu samasse rühma kuuluvate objektide nimetamiseks.
  3. Soodustada käsitletavatel teemadel rääkimisoskuse kujunemist.
  4. Edendada kõnehelide eristamise võimete arengut.
  5. Edendada aktiivse ja passiivse sõnavara arendamist.
  6. Edendada jäme- ja peenmotoorika arengut.
  7. Aidata kaasa tegevus- ja tehniliste oskuste arendamisele (haarata, hoida, liigutada, kombineerida eseme osi);

Õppeülesanded:

  1. Aidake kaasa kaaslastega sõbralike suhete harimisele ja kogemuste kogumisele.
  2. Edendada partnerlussuhete arendamist klassiruumis.
  3. Edendada visadust ja huvi esemetega õppemängude vastu.
  4. Edendada iseseisvuse arengut.

Varustus: Maa-, õhu-, raudtee-, veetransporti kujutavad teemakaardid; pehmed moodulid; kandikud igale lapsele; kaks korki lapse kohta; köied igale lapsele; bassein veega; loenduspulgad; manna; pintsel ja tolmulapp; igale lapsele “Purjeka” joonistuse koostamine; akvarellvärvid; vatipulgad; tassid joonistamiseks; põlled; varrukad; lauamatid;

Video jada: koomiks"L.

Skaala: “autopasun”, laul “Vedur tšukh-chukh”, laul filmist “Maša ja karu” “Jäneseharjutus”.

Tunni edenemine

Tere tulemast rituaal. Kõik lapsed koos vanematega asuvad vaibal poolringis, õpetaja tervitab iga last (Kui laps ei vasta, ütleb tema vanem tere).

Me lööme jalaga!
Plaksutame käsi!

Pöörake ennast ümber

Kord – nad istusid, kaks korda – tõusid püsti.
Kõik tõstsid käed üles.
Üks-kaks, üks-kaks,
Meil on aeg olla hõivatud.

Õpetaja: Poisid, täna läheme reisile. Ja me läheme reisile...(auto helisignaalid), millega edasi?

Lapsed: autoga.

Õpetaja: Täpselt nii, autoga. Kus on pildil olev auto (lapsed valivad kaarte). Näidake mulle, kuidas rooli keerate, sõidame autoga (õpetaja loeb luuletust)

Sõitsime autoga,
Jõudsime nurgale.
PIIP PIIP!
PIIP PIIP! (auto signaali simulatsioon)

Hästi tehtud, jõudsime kohale(õpetaja kogub kaarte)

Aga meil on veel pikk tee minna ja me läheme(rongisignaal kõlab)mis me edasi teeme?

Lapsed: rongiga.

Õpetaja: Õige, rongiga. Kus on pildil olev rong? (lapsed valivad kaarte). Mina olen rong ja teie olete minu vagunid(muusika mängib, "rong" sõidab ümber tihvtide)

Sõitsime auruveduriga,
Jõudsime mäele.
TU-TU-TU!
TU-TU-TU!

Hästi tehtud, jõudsime kohale.

Vaadake siin mägesid(tellised asetatakse vaibale), lendame lennukiga üle mägede. Kus on meie lennukid?(lapsed näitavad kaarte lennukipildiga)Hästi tehtud, mis on lennuki juures kõige tähtsam? See on õige, tiivad. Näita, mis tiivad sul on, lendame(üle takistuse astumine, lennuki drooni onomatopoeesia, õpetaja luuletust lugemas)

Ma pean lennukile minema
Lennuk lendab,
Mootor sumiseb:
Woohoo!

Hästi tehtud, lendasid sisse ja istusid lagendikule maha. Väsinud? Las ma räägin sulle ühe muinasjutu.

Lugedes lugu "Laev".

Illustratsioonide uurimine, laste vastused õpetaja küsimustele.

Võimlemine silmadele

Tulime metsa, vaatasime enda ümber(vaatame silmadega vasakule ja paremale), puud kasvavad kõrgeks(silmad vaatavad üles), ja põõsad on madalad(alla lastud) . Vaata, siin on tee(pilgutab ). Hästi tehtud. Meie ees on järv(näita pilti) , kuidas me saame teisele poole? Teeme parve, istume laudade taha.

Mänguharjutus "Parv"

Kui võtate palju palke,(õpetaja võtab ühte kätte kaks korki)
Seo need väga tihedalt kinni,(teise käega mähib ta korgid nööriga)
Parv on usaldusväärne,
(paneb selle peopesale ja näitab lastele)
Ja selle peal saab ujuda

Vaata nüüd oma kandikuid, sul on pistikupalgid, ühe palgi külge on juba köis seotud, võta need pihku ja anna emadele ja nüüd keerame köie ümber oma palkide. Kas kõik said parve? Hästi tehtud.

Mänguharjutus "Breeze"

Ja nüüd olen ma imelihtne. Et su parv hõljukstuleb see vette panna, aeglaselt peale puhuda, huuli toruga sirutades, kuid põski välja pahvimata (näide õpetajalt). (Lapsed lasevad kordamööda parve vette ja teevad harjutust)

Hästi tehtud, mida me oleme sinuga teinud? Parv, miks meil parve vaja on? Üle järve ujuma. Hästi tehtud, võtke istet.

Õpetaja: Poisid, vaadake, mis meil järgmisel pildil on?

Lapsed: paat, poiss, karu.

Õpetaja: See on õige, paat. Poiss kaisukaruga paadis hõljub mööda jõge.

Vaata, poisil on aer käes, ta sõuab aerudega ja paat hõljub mööda jõge.

Sõrmede võimlemine

väike paat(peopesad kokku surutud)

Ujub mööda jõge alla (paadi liikumise imitatsioon)

Väike paat, (paadi liikumise jäljendamine)

Lastele helistamine. (kutsuvad liigutused, mis on suunatud iseendale)

Võtame aerud enda kätte,(aerudega sõudmise imitatsioon)

Aerutame kiiresti kaldale

Mänguharjutus “Paat”.

Loenduspulkadest paadi ladumine õpetaja eeskujul(trapetsikujuline)

Paat hõljub lainetel

Ja ta kutsub meid endaga kaasa

Esitus füüsiline harjutus muusikale filmist "Maša ja karu".

Kaotamine (kõnnivad üksteise järel)
1 salm
Jänesed tõusid järjekorras püsti, (pöörab ja kallutab pead)
Jänesed teevad harjutusi
Sasha, ära ole ka laisk -
Ole valmis treenima.
Koor:
Hüppa-hüppa, käed üles (2paigal hüppamine, 2 plaksutavat kätt pea kohal)
Hüppa-hüppa, käed alla (2 hüpet paigale, 2 plaksu all)
Tule nüüd, mu sõber, tõmba end üles. (tõsta oma käed üles ja seisa varvastel)
2. salm
Läheduses tallab muru siil, (vasikas tõstab)
Ta tahab meiega koostööd teha.
Jalutame siiliga, (põlved kõrgel paigal marssida)
Tõstke jalad kõrgemale.
Koor:
Ülevalt üles, astu edasi, (2 üleujutust, astu edasi)
Top-top, astu tagasi. (2 üleujutust, astu tagasi)
Ja nüüd plaksutavad nad käsi
Nad tõusid püsti ja seisid.
3. salm
Ja konnad vesiroosil(hüppab paigale)
Koos ajasime selja sirgu,
Asetage nende käpad külgedele (pane käed vööle,külgedele painutamine)
Ja nad kõiguvad kergelt.

Peibutusvahendile joonistamine “Paat sõidab, sõidab”

Lapsed tulevad iseseisvalt üles ja valavad manna oma kandikutele ja kannavad kandiku oma töökohta.

Õpetaja: Poisid, vaadake, meil on veel üks pilt. Sellele on maalitud sinine meri. Mööda merd kõnnib suur laine. (Lapsed joonistavad õpetaja eeskujul esmalt laineid parem käsi, siis vasakuga, siis mõlema käega korraga). Hästi tehtud. Aga näe, paat sõidab merel. (õpetaja ja lapsed uurivad laeva ehitust, laste vastuseid õpetaja küsimustele)

Nüüd joonistame oma kandikule paadi: kõigepealt joonistame sõrmega laeva kere. Tubli, kõik tegid ilusad paadid!

Pärast mannaga töötamist eemaldavad lapsed iseseisvalt kandikud ja vajadusel pühivad oma lauad harjaga.

Multifilmi vaatamine«L paadid, paadid, laevad, purjekad, liinilaevad, puksiirid". Arutelu, laste vastused õpetaja küsimustele.

Joonistus "Purjepaat"

Õpetaja: Poisid, nüüd joonistame. Mida me selleks vajame?

Lapsed: katke lauad, pange selga põlled ja varrukad.

Õpetaja: Hästi tehtud, vaadake nüüd, millega me täna joonistama hakkame (õpetaja samm-sammult selgitab ja demonstreerib kõiki toiminguid: võtke kandik, pange alusele värvid, 2 vatitupsu, tükk paber koos purjeka toorikuga, võtke klaas ja täitke see veega.)

Lapsed: sooritage iseseisvalt kõigi toimingute algoritmi.

Õpetaja: Poisid, vaadake purjekat, mille oleme oma paberitükkidele joonistanud. Miks seda nimetatakse purjekaks? (laste vastused: on puri). Meie purjekas koosneb paadist, näidake meile, kus paat teie purjekal on? Mis värvi paat on? (saade, laste vastused). Mast on puust varras, mille külge on kinnitatud puri (õpetaja kommentaaridega kaasneb demonstratsioon) Kus on teie joonisel mast? mis värvi mast on?

Lapsed: Siin ta on, pruun

Õpetaja: Purjed, näita mulle, kus väike puri on? Mis värviga see on välja toodud?

Lapsed: roheline.

Õpetaja: Ja mis värvi on suur puri?

Lapsed: nad näitavad seda punaselt.

Õpetaja: Kus on meie purjekal lipp? Mis värv see on?

Lapsed: sinine

Õpetaja: Purjega paat sõidab,

Kutsub reisima

Avage värvid, võtke vatitups ja kastke see klaasi vette, liigne vesi peate selle tassi servast eemaldama, kastke pulk ettevaatlikult punase värvi sisse, värvige suur puri punaseks. Joonistame värvipulga ülalt alla, proovige mitte väljuda purje piirjoonest (Õpetaja demonstratsiooniga kaasneb selgitus, väikese purje, paadi ja lipu värvimine toimub järjestikku)Poisid, meie purjekas sõidab merel ja lained kõnnivad mööda merd, joonistame laineid.

Õpetaja: Hästi tehtud, näidake kõigile oma tööd(lapsed tõstavad pildiga paberitükid üles). Kõigil osutusid väga ilusad ja korralikud purjekad.

Õpetaja: Nii et meie teekond on lõppenud. Kas teile meeldis meie reis? Ja nüüd meenutagem, mida mööda reisisime.(õpetaja tõstab pilte, millel on kujutatud mitut tüüpi maa-, raudtee-, õhu- ja veetransporti, lapsed valivad soovitud pildi ja nimetavad sellel kujutatu).

Õpetaja jätab iga lapsega hüvasti ja julgustab lapsi üksteisega hüvasti jätma.


Harjutus "Toonekurg"

(Et saada üle pidurdamisest ja treenida visadust)

Saatejuht kutsub lapsi kujutama kurge, kes seisab ühel jalal: seistes ühel jalal, seiske luuletuse ettelugemise ajal:

Kurelind, kurelind,
Millest sa öösel unistad?
- Ma tahan rabakonni!
- Ja mida veel?
- Rohkem? Konnad!
Nende püüdmine ei tähenda nende püüdmist...
See on kõik!
On aeg minna!

Lapsed kõnnivad paigal.

Seejärel loevad lapsed luuletust, korrates kõiki liigutusi pärast “toonekure” („tiibade lehvitamist”):

Kurg, toonekurg, pika jalaga
Näita mulle teed koju.

Kurg vastab (lapsed seisavad paigal):

Tõmmake oma paremat jalga
Stomp vasak jalg.
Jälle parema jalaga,
Jälle vasaku jalaga,
Pärast parema jalaga
Siis vasaku jalaga,
Siis tuled koju.

Harjutus "Tsap!"

(Sõrmemänguteraapia)

Juht tõstab käe kergelt üles ja sirutab selle ette. Mängijad asetavad nimetissõrmed peopesa põhja ja liiguvad ise ringis juhi sõnade järgi:

Kes on katuse all?
Kassid, hiired,
Jänesed ja jänesed.
Isa, ema, kärnkonn: DAC!

Kui kuulete sõna "tsap", peate oma sõrmed kiiresti eemale tõmbama, vastasel juhul haarab juht ettevaatamatul inimese sõrmest.

Harjutus "Surfi helid"

(Lõõgastuseks)

Mängib aeglane muusika.
Lapsed lamavad vaibal.

Saatejuht: "Kujutame ette, et lebame soojal liival, mõnus kerge tuul paitab meie keha, sulgeme silmad ja lõõgastume veidi mere ääres, lained laulavad meile oma hällilaulu ( lapsed lamavad 20 sekundit vaikides). Päikesekiir puudutas meie jalgu, parem jalg oli lõdvestunud ja soe, päikesekiir puudutas meie vasakut jalga - jalg oli lõdvestunud ja soe, mõnus oli lamada, hingates sisse puhast mereõhku. Hingake sisse ja välja, mõlemad jalad on soojad, see on mõnus. Päikesekiir puudutas mu kõhtu ja rinda - läheb veelgi soojemaks, meile meeldib see soojus, hingame sügavalt, meie ümber on mõnus mereõhk. Päikesekiir puudutas meie nägu, see kõik lõdvestus, suu avanes kergelt... Kui hästi me puhkame, rahulikult, naudime seda lõõgastust, hingame ühtlaselt, sügavalt, kogu keha on soe. Kerge on nagu pilv, ikka tahame merelainete laulu kuulata ( lapsed valetavad ja kuulavad paar sekundit). Aga on aeg minna, tõuseme aeglaselt püsti, sirutame end ja läheme puhkama..."

Harjutus "Paat"

(Reguleerimisvõime arendamiseks lihastoonust)

Saatejuht selgitab, lapsed teevad liigutusi: „Kujutage ette, et oleme laeval. Kivid. Kukkumise vältimiseks sirutage jalad laiemalt ja suruge need põrandale. Pange käed selja taha kinni. Tekk kõikus vasakule – suru parem jalg põrandale. Parem jalg on pinges, vasak jalg on lõdvestunud, põlvest kergelt kõverdatud ja varvas puudutab põrandat. Sirutage! Lõdvestunud! See kõikus paremale küljele - vajutasime vasaku jala. Vasak jalg on pinges, parem jalg on lõdvestunud.

Sirgunud. Kuulake ja tehke nagu mina. Hinga sisse - välja!

Tekk hakkas kõikuma.
Suru jalg tekile!
Me surume oma jalgu tugevamaks,
Ja me lõdvestame teist."

Harjutus tehakse kõigepealt paremale jalale, seejärel vasakule. Saatejuht juhib laste tähelepanu jalalihaste pinges ja lõdvestunud seisundile.

Harjutus "Naaber, tõstke käsi!"

(Kontsentratsioonitreeninguks)

Seisvad või istuvad mängijad moodustavad ringi. Juht valitakse loosi teel ringi sees seisma. Ta kõnnib rahulikult ringi, peatub siis ühe mängija ees ja ütleb valjult: "Käed!" Mängija, kellele juht pöördus, jätkab seismist (istumist) ilma asendit muutmata. Ja mõlemad naabrid peavad tõstma ühe käe üles: parempoolne naaber - vasak, vasakpoolne naaber - parem, see tähendab käsi, mis on nende vahel asuvale mängijale lähemal. Kui üks meestest tegi vea, st tõstis vale käe või unustas selle üldse tõsta, vahetab ta juhiga rolle.

Nad mängivad määratud aja. Võidab see, kes pole kunagi juht olnud.

Mängijat peetakse kaotajaks isegi siis, kui ta üritas tõsta ainult vale kätt. Juht peab peatuma täpselt selle mängija vastas, kelle poole ta pöördub. Vastasel juhul tema käsku ei täideta.

Harjutus "Katkine nukk"

(Lihaste iseregulatsiooni arendamiseks)

Saatejuht selgitab lastele: „Mõnikord lähevad mänguasjad katki, aga saate neid aidata. Joonistage nukk, kelle pead, kaela, käsi, keha ja jalgu hoidvad nöörid on katkenud. Ta on üleni lahti, temaga ei taheta mängida... Raputage kõiki katkisi osi korraga. Nüüd koguge, tugevdage köied - aeglaselt, hoolikalt ühendage oma pea ja kael, sirutage need, nüüd sirutage õlad ja kinnitage käed, hingake ühtlaselt ja sügavalt ning torso on paigas ja sirutage jalad. See on kõik - parandasite nuku ise, nüüd on see jälle ilus, kõik tahavad sellega mängida!

Harjutus "Puu"

(Lõõgastuseks)

Lapsed seisavad. Saatejuht kutsub end ette kujutama võimsa tamme kujus: „Siruta käed pingega ette, suru sõrmed rusikasse, pingutades käsi, käsivarsi ja õlgu. Lõõgastage kordamööda käsi, seejärel käsi ja õlad.

Pingega sirutage käed aeglaselt külgedele, sirutage sõrmed laiali, lõdvestage käsi, õlad ja käed. Laske käed vabalt alla, õõtsutage käsi nagu pendlit, suurendades või vähendades järk-järgult kiige laiust, nagu tammeoksad kõiguksid tuule käes.

Harjutus "Pinocchio"

(Et tõkestamisest üle saada)

Lapsed teevad koos juhiga luuletuse ettelugemise ajal liigutusi korraga:

Pinocchio venitatud,
Kord - kummardus,
Kaks - kummardus,
Kolm - kummardus.
Ta sirutas käed külgedele,
Ilmselt ei leidnud ma võtit üles.
Et meile võti kätte saada,
Peate seisma oma varvastel.

Mäng "Nupud"

(Tähelepanu arendamiseks)

Nad mängivad kahekesi. Igal mängijal on ees komplekt nuppe (mõlemal mängijal on täpselt samad komplektid; samas komplektis ei kordu ühtegi nuppu). Raskusaste sõltub komplektis olevate nuppude arvust: mida keerulisem mäng, seda rohkem nuppe kasutatakse. Alustuseks võite võtta kolm nuppu. Igal mängijal on mänguväli, mis on lahtriteks jagatud ruut. Mida rohkem lahtreid ruudus, seda keerulisem on mäng. Alustuseks võtke mänguväli kaks korda kahe lahtriga. Mängija, kes alustab mängu, asetab oma väljale kolm nuppu. Teine osaleja peab vaatama nuppude asukohta ja meeles pidama, kus need asuvad, misjärel esimene mängija katab oma mänguvälja paberitükiga ja teine ​​peab valima oma komplektist vajalikud nupud ja neid vastavalt oma mängule paigutama. valdkonnas. Esimene mängija paljastab seejärel oma mänguvälja ja mõlemad mängijad kontrollivad, kas nad täitsid ülesande õigesti. Mäluaeg on 30 sekundit.

Esimest korda ei pruugi lapsed mänguga hakkama saada, nad vajavad vahendeid vabatahtliku tähelepanu ja meeldejätmise valdamiseks. Sellisteks vahenditeks valiti osutav žest ning objektide ja nende ruumilise asukoha üksikasjalik sõnaline kirjeldus. Mõned lapsed ei tea veel mõisteid “vasak”, “parem”, “üles”, “alla”. Algul seletab laps valjusti, mõne aja pärast sosinal ja siis endale. Siis piisab vaid nupule osutamisest.

Harjutus "Tina sõdur"

(Iseregulatsiooni arendamiseks)

Saatejuht selgitab lastele: „Kui olete väga elevil ega suuda peatuda, tõmmake end kokku, seiske ühel jalal ja painutage teist põlvest, laske käed külgedelt alla. Olete oma ametikohal veendunud sõdurid, kes täidavad oma teenistust ausalt. Vaata ringi, pane tähele, mis sinu ümber toimub, kes mida teeb, kes vajab abi. Nüüd vaheta jalga ja vaata veelgi lähemalt. Hästi tehtud!"

Tatjana Sokolova
Lõimitud tunni kokkuvõte lastele noorem rühm"Laev"

Integreeritud õppetund

Esimene juunioride rühm

Kasvataja: Tatjana Aleksandrovna Sokolova, esiteks kvalifikatsioonikategooria.

Teema: Laev.

Sihtmärk: Tutvustage lapsed uut tüüpi transpordiga - laevaga.

Integratsioon hariv piirkondades:

"Tunnetus"

"Suhtlemine"

"Ilukirjanduse lugemine"

"Kunstiline loovus"

Ülesanded:

Hariduslik:

Tutvustage lapsed uut tüüpi transpordiga - laevaga;

kõnet selgitada ja aktiveerida lapsed transpordiliike (buss, auto, paat) tähistavate nimisõnade kasutamine ja ka sõnavara rikastamine laste nimisõnad(laev, puri, purjekas);

Õppige vaatama joonist - illustratsiooni, jutustage õpetaja abiga, mis pildil on joonistatud.

Arendav:

Arendada psühholoogilist baasi kõned: tähelepanu, mälu, mõtlemine;

Jätkake suhtlemisoskuste arendamist oskusi: kuulake hoolega õpetajat ja vastake tema küsimustele, arendage suhtlemisoskust mitte ainult täiskasvanutega, vaid ka eakaaslastega.

Jätkata poeetilise teksti kuulamise oskuse arendamist;

Jätkake oma värvidega töötamise oskuse parandamist, harjutage laineliste joonte joonistamist.

Hariduslik:

Arendada oskust kuulata õpetajat ja kaaslasi;

Kasvatage emotsionaalset reageerimisvõimet.

Eeltöö: maatranspordi tutvustus (buss ja auto) ja veetransport (paat): raamatute vaatamine, illustratsioonid, kunstiteoste lugemine, lugude mänguasjadega mängimine, aktiivne, didaktiline.

Materjal ja varustus: pildid bussist, autost ja paadist, mänguasjast paat, purjetamise joonistus laev merel, lame kujuke paberlaevuke, laulu heliriba « Laev» , muusika A. Pinegina, sõnad. D. Kharmsa, 6-8 paadid mängimiseks - katsetamiseks, 2-3 vaagnat veega, molbert, värvid, pintslid, albumilehed (iga lapse jaoks, klaasid veega, leht Whatmani paberit suurusega A3.

Individuaalne töö: õpetame Matveyle, Dašale, Pavlikule ja Andreile vastama 3-5-sõnalise fraasiga; õpetame Nastjat, Yanat, Marki ja Polinat näitama ja nimetama piltidel kujutatud objekte; Õpetame Vanjat sõnu õigesti hääldama, ilma silpe ümber paigutamata.

Suhtlemine perega th: kutsuge vanemaid lugema lastele luuletusi teemal paat, saad meelepärased meelde jätta ja paberist maketi teha paat vastavalt kavandatud skeemile ja korraldage lapsega mänge veega.

I. Organisatsioonimoment ja teema sissejuhatus klassid.

V. – Poisid, kui meil on vaja kuhugi linna sõita, siis millist transporti saame kasutada?

Lapsed: bussiga, autoga.

V. – Jah, linnas saab sõita auto või bussiga.

(Õpetaja näitab pilte)

II. Põhiosa. Purjekaga tutvumine.

V. – Aga kui meil on vaja jõgi ületada? Millist transporti me selleks kasutame?

Lapsed: paadis.

V. - Jah, siin on meil paati vaja (näitab pilti)

V. – Aga üle mere, kus tuul tõstab kõrgeid laineid, saab ainult suurel laev. Näiteks selle kohta (näitab paat) .

V. – Nagu näha paat pole lihtne, sellel on puri ja seda nimetatakse purjekaks.

Kuidas seda nimetatakse? (purjekas) (individuaalsed ja kollektiivsed vastused lapsed)

Purjeka mäng.

Seisame sõbralikus ringis ja vaatame purjekat.

IN: Matvey, kas sa tahad purjekat käes hoida? (jah)

Võtke see, Matvey, palun. paat.

Õpetaja annab lapsele paat.

IN: - Nüüd räägi mulle paadi Daša juurde ja ütle: "Palun võta see, Dasha, paat» .

- Ja Dasha ütleb teile: "Aitäh, Matvey!"

IN: - Tuul puhub purjedesse ja laev sõidab sinna, kuhu inimene teda suunab.

Ma tean üht luuletust purjetamisest laev.

Tuul puhub üle mere

JA paat reguleerib;

Ta jookseb lainetes

Täispurjedega...

V. – Ja mul on ka nii ilus maal.

Õpetaja näitab pilti purjekast.

Näita mulle, kuhu pildil meri on joonistatud?

Mis värv see on? (Vastused lapsed)

Tima, näita mulle pildil olevaid laineid?

Ja kus paat hõljub lainete vahel?

Kus on paadipurjed?

III. Mängu katsetamine paadiga.

V. – Mul on ka need paadid. Proovime ka meie oma ära kasutada paadid vee peal?

Lapsed: Lähme.

V. – Aga selleks, et meie purjekas sõita, on vaja tuult. Sina ja mina muutume nüüd väikesteks tuulteks.

Nad keerlesid ja keerlesid ning muutusid väikesteks tuulteks!

Õpetaja ja lapsed puhuvad purjedesse ja paadid liiguvad.

Siis saab laineid tehes vee peale puhuda.

IV. Muusikalised ja rütmilised liigutused.

V. – Nii sai meie meri mässama! Aga meremehed laev Nad ei kartnud ja ujusid kaldale.

Ja kes sellel purjetas laev meremeestega, ütleb laul meile.

(Lapsed ja õpetaja tantsivad laulu järgi « Laev» )

V. - Poisid, muidugi, te arvasite ära, kes edasi purjetas laev?

Lapsed: Väikesed hiired.

V. Mere joonistamine.

V. – Mul on ka see paat. Minu paat ei saa meres ujuda, sest see on paberist. Selleks pole vaja tavalist merd, vaid maalitud merd.

Joonistame kõik koos talle tohutu mere.

Mere värvimiseks peame võtma värvi.

Mis värvi peaks olema värv?

Lapsed: Sinine, sinine.

V. – Meri on korrektselt sinise värviga maalitud.

V. – Täna joonistame merd, millel tuul tõstab kõrgeid laineid

(Õpetaja molbertil näitab lainete joonistamise tehnikaid).

V. – See on meri, mille ma sain.

Näita mulle, kuidas sa sa joonistad laineid.

Lapsed joonistavad sõrmedega õhku lainelisi jooni.

Nüüd värvige värvidega merd.

Lapsed joonistavad, õpetaja aitab lapsi, kellel on raskusi.

Joonised on välja pandud stendil.

V. – Millise tohutu mere me maalisime! - Kes mäletab, kuidas seda nimetatakse? laev purjega?

Lapsed: Purjekas.

V. – Nüüd purjekas, saab ujuda pikka aega sinises meres.

Õpetaja näitab, kuidas paber hõljub paat lainetel, siis annab lastele võimaluse temaga mängida.

Fizminutka Korablik on loodud selleks, et korraldada lastele tunnis terviseminut lasteaed.

Kehalise kasvatuse tunni eesmärk: leevendada väsimust ja uimasust noorematel ja keskmine rühm, taastumine füüsiline jõud koolieelikud.

Laev

Present,
Köis käes (marss paigal)
Ma tõmban paati
Mööda kiiret jõge. (hakkake liikuma, nagu tõmbaksime paati)
Ja konnad hüppavad
Jälgi mind kannul (istu maha ja hüppa)
Ja nad küsivad minult: - Võtke see sõitma, kapten! (viipab käega).
(Agniya Barto)

Harjutus "Paat"

Kujutage ette, et olete laeval. Kivid. Kukkumise vältimiseks sirutage jalad laiemalt ja suruge need põrandale. Pange käed selja taha kinni. Tekk kõikus, suruge parem jalg põrandale (parem jalg on pinges, vasak jalg on lõdvestunud, põlvest kergelt kõverdatud, varvas puudutab põrandat). Sirutage! Lõdvestage jalg. See kõigub teises suunas, suruge vasak jalg põrandale. Seisa sirgelt. Sissehingamine - paus, väljahingamine - paus.

Tekk hakkas kõikuma!
Suru jalg tekile!
Me surume oma jalgu tugevamaks,
Ja me lõdvestame teist.
Harjutust tehakse vaheldumisi iga jala jaoks. Juhtige lapse tähelepanu pinges ja lõdvestunud jalalihastele.
Käed jälle põlvedel
Ja nüüd väike laiskus...
Pinge on lennanud
Ja kogu keha on lõdvestunud...
Meie lihased ei ole väsinud
Ja nad muutusid veelgi kuulekamaks.
Hingake kergelt, ühtlaselt, sügavalt...