Підводний хокей. Підводний хокей Основні правила гри

Це екстремальний та видовищний вид спорту. Цікавою є історія появи підводного хокею. Він був винайдений в Англії у 1954 році. Перші правила гри вигадав власник дайвінг-клубу Алан Блейк. Його головною метоюбуло залучення нових членів до клубу зимовий часколи заняття у відкритій воді не користуються популярністю. Спочатку гру використовували дайвери як додаткового тренування. Але поступово вона переросла у самостійний вид спорту. Дайвери високо оцінили нову гру. Вона швидко поширилася у всьому світі. Підводний хокей особливо популярний у Канаді та Західній Європі.

Чемпіонат світу

У 1980 році було проведено перший Чемпіонат світу з підводного хокею серед чоловіків. Аналогічне змагання серед жінок було організовано за чотири роки. Чемпіонати світу проводять кожні два роки. Перше змагання з підводного хокею в Росії відбулося у 2010 році.

Наразі зареєстровано понад 220 клубів цього виду хокею по всьому світу. Гра дуже демократична і не має жодних вікових обмежень. Для початку занять потрібне лише звичайне дайверське обладнання та спеціальні захисні рукавички.

Правила

Правила підводного хокею схожі на правила звичайного хокею. Гра проходить у басейні довжиною 25 і глибиною 2,75 м. Між собою змагаються дві команди, що складаються з 10-12 гравців. Спортсмени екіпіруються масками, ластами, трубками, шапочками, рукавичками та ключками. Під час гри у басейні перебувають по шість гравців кожної команди. Інші розташовуються у спеціальній зоні та виходять на заміни. Спортсмени не користуються аквалангами. Під час гри вони постійно піднімаються на поверхню води, тому у підводному хокеї немає чіткого поділу спортсменів на воротарів та захисників.

Гравці багато часу приділяють тренуванням затримки дихання. Багато спортсменів мають досвід гри у водне поло. Мета гри - забити шайбу у ворота супротивника за допомогою короткої ключки. Шайбу виготовляють із свинцю та пластику. При цьому снаряд можна пересувати лише дном басейну. Ворота мають спеціальне заглиблення у центрі. У нього потрібно опустити шайбу. Для зручності команди використовують ключки різних кольорів. Так само, як і у звичайному хокеї, спортсмени використовують різні передачі та комбінації. Гравці стверджують, що можуть відчути партнерів із вібрації води.

Порушення

За дотриманням правил стежать три арбітри. Двоє знаходяться у басейні, один – на його поверхні. Вони спілкуються з хокеїстами за допомогою жестів та різних звукових сигналів. Порушення караються штрафними кидками. Два гравці атакують ворота до покинутої шайби або викиду снаряда із зони нападу. Заборонені будь-які захоплення руками та ключкою. Шайби можна торкатися тільки ключкою. Хокеїсти практично не зазнають травм під час змагань. Руки хокеїстів надійно захищені рукавичками від ударів ключкою.

Гра складається із двох періодів по 15 хвилин чистого часу. Секундомір зупиняється при кожній паузі. Команди можуть взяти по одному хвилинному тайм-аут під час гри. Підводний хокей – дуже видовищна гра. Це один із найпопулярніших підводних видів спорту. Телевізійні трансляції цієї гри збирають велику аудиторію.

Існує кілька різновидів підводного хокею. Підлідний хокей дуже популярний у Європі. Його батьківщиною вважається Австрія. Головна особливістьгри в тому, що спортсмени змагаються під замерзлою водоймою. При цьому майданчиком для гри є крига. Хокеїсти грають, перебуваючи в положенні головою вниз. Шайба виготовляється з легких полімерів, тому вона завжди притиснута до льоду. Ворота є вирізані в льоду трикутні ополонки. Спортсмени використовують спеціальні утеплені гідрокостюми та ласти з ковзанами на кінцях. Гра відбувається на низьких швидкостях. Найчастіше змагання проходять у форматі віч-на-віч. Гра триває три періоди по десять хвилин.

Хокеїсти повинні випливати поверхню льоду кожні тридцять секунд. Початківці спортсмени часто втрачають орієнтацію у просторі. За безпекою спортсменів слідкує бригада рятувальників, оснащена кисневими балонами. Для глядачів організується пряма трансляція із підводних камер. У Росії її поширений різновид гри, у якій використовуються акваланги. Перший Чемпіонат світу з підлідного хокею був проведений в Австрії у 2009 році.

Якого хокею немає: підводного, підлідного, болотного, вертикального?

Гра «Хто хоче стати мільйонером?» за 8 грудня 2018 року вже пройшла в ефірі східних регіонів країни, тому відповіді на всі питання гри вже відомі та їх можна дізнатися на сайті Телевідповіді у тому числі.

Ось одне з цікавих питань сьогоднішньої гри та правильний варіант відповіді на нього.

Якого хокею немає?

1. підводного
  2. підлідного
  3. болотного
  4. вертикального

Історія цієї спортивної гриє однією з найбільш оспорюваних серед усіх видів спорту. Традиційно місцем народження хокею вважається Монреаль (Канада) (хоча новіші дослідження вказують на першість Кінгстона, Онтаріо або Віндсора, Нова Шотландія).

Однак ще на деяких голландських картинах XVI століття зображено безліч людей, які грають на замерзлому каналі схожу на хокей гру. Але, незважаючи на це, батьківщиною сучасного хокею вважається Канада.

Види хокею, що стосуються варіантів відповіді у телегрі:

• Вертикальний хокей та Следж-хокей - різновиди хокею для інвалідів.
  • Підводний хокей та його різновид – підлідний хокей.

Відповідь: варіант №3 – болотного.

ІсторіяПідводний хокей був придуманий 1954 року англійським інструктором з дайвінгу Аланом Блейком (Alan Blake) для ігрового розмаїття спортивних тренувань. Значно зросла популярність цього виду спорту після його активізації у Британській Колумбії (Канаді). Перша гра відбулася в 1962 році у Ванкувері, а через 10 років був сформований союз Британської Колумбії з Підводного хокею, який отримав велику підтримку з боку тодішньої державної влади. В Англії, Південній Африці та Новій Зеландії підводний хокей також викликав великий інтерес і набув у цих країнах свого розвитку та форм. З того часу підводний хокей став одним із найпоширеніших видів підводного спорту на всіх континентах.

Мета гри- вразити ворота противника, що знаходяться на дні басейну за допомогою короткої ключки, маневруючи шайбою вагою 1,2-1,4 кг розміром із звичайну шайбу для гри в хокей на льоду. Шайба виготовлена ​​зі свинцю та покрита пластиком.

Ігрове поле. У підводний хокей грають у басейні розміром 25м х 15м та глибиною 1,8 - 3 м.

Хід гри.Це командна гра, вона складається з двох періодів по 15 хвилин із трихвилинною перервою для зміни воріт. Кожна команда має право на один 60-секундний тайм-аут за період. Ігровий годинник зупиняється за будь-яке порушення, допущене в ході гри.

У кожній команді по 12 гравців, 10 з яких беруть участь у грі, 2 запасні. У басейні знаходяться 6 гравців та 4 гравці – в обмінній зоні. У типовій конфігурації команда має 3 нападаючих (1 форвард у центрі та 2 з боків) та 3 гравців у захисті (2 півзахисники та 1 захисник).

Судять гру 2 рефері у воді (у дайверському екіпіруванні) та 1 поверхневий рефері. Судді у воді стежать за тим, щоб гра шайбою велася ключкою, і щоб ніхто з гравців не перешкоджав грі захопленням, затримкою чи іншими подібними діями щодо суперника. Поверхневий суддя з борту басейну контролює гру. За допомогою спеціального сигнального пристрою або ударами по металевій трубці, що опущена у воду, а також сигналами рук здійснюється взаємозв'язок рефері з гравцями під час гри.

Перед початком гри шайба знаходиться в середині басейну, гравці чекають у воді біля своєї стінки, торкаючись її над воротами, які вони захищають. При звуковому сигналі (як правило, зумер або гонг) обидві команди починають гру, кидаючись до шайби. Члени обох команд вільно плавають у будь-якому місці ігровий майданчикта спробують забити шайбу у ворота суперників. Гра триває до моменту, поки не забитий гол, потім гравці повертаються до своїх стінок і знову продовжують гру за сигналом рефері. За порушення призначаються штрафний час, штрафні кидки та булити.

Екіпірування.Поряд з маскою, трубкою та ластами в екіпірування підводного хокеїста входять ключка та рукавичка із силіконовим захистом. Рукавичка захищає руку від ударів об підлогу басейну, від ударів шайбою та інших ударів. Біла або блакитна шапочка для водного поло служить для ідентифікації команди під час гри та захищає вуха гравців. За потреби використовується капа.

Клюшкамає довжину 30 см, її товщина 1,5 см, максимальна ширина 4 см (у найширшому місці). В основному використовуються дерев'яні ключки, за правилами ключка не повинна тонути у воді, а повинна висіти або плавати. Клюшка має ручку, пряму у фронтальній частині та вигнуту з внутрішньої сторони. Фронтальною стороною ключки б'ють по шайбі, і вона може відлітати на відстань до 4 метрів завдовжки і до 1 метра заввишки. Зазвичай одна команда грає білими ключками, а інша – чорними.

Ворота.За правилами ворота мають ширину 3,36 метра, виготовлені з алюмінію або нержавіючої сталі. Ворота встановлені на підлозі басейну з протилежних сторін ігрового поляі мають злегка піднесену конструкцію, що закінчується ззаду «корытом». Якщо шайба потрапляє в це корито, гол буде зараховано. Позаду цього корита височить 20-сантиметрова стінка воріт, при попаданні в неї шайби гол також зараховується, навіть якщо шайба не потрапить у корито.

Основні правила гри.

1. Спорт повністю безконтактний. Забороняється захоплення та затримка суперника.

2. Шайбою маневрувати можна лише за допомогою ключки.

3. При заміні гравець повинен "повністю" вийти з води, перш ніж обмінний гравець потрапить на територію ігрового поля.

4. У разі призначення булиту (11-метрівка) два гравці повинні атакувати ворота до того моменту, поки не вдасться забити гол, або воротар суперників не викине шайбу із зони нападу.

5. Штрафний кидок призначається з місця, де відбулося порушення.

Змаганняз підводного хокею мають ранг клубних, національних та світових Чемпіонатів. Чемпіонат світу проходить 1 раз на 2 роки приблизно у квітні чи травні. З періодичністю також 1 раз на два роки, в проміжку між Чемпіонатами світу, Австралія, Нова Зеландіята Південна Африка змагаються на Кубку Трьох Націй Категорії команд: команди віком до 19 років, відкритий клас чоловічих та відкритий клас жіночих команд, а також команди класу майстрів (чоловіки віком від 35 років, жінки віком від 32 років)/

Чемпіонати світу та Європи минулих років:

Підводний хокей - спорт для людей різного віку, форм і розмірів. Багато спортсменів грають вже протягом більше 10 років. Це спорт, який не викликає травм від гонки чи раптового зіткнення під час гри. І головне, ви ніколи не впадете. Це спорт, який продовжує розвиватись. Немає однакових ігор, кожна гра по-своєму унікальна, у кожного гравця своя манера гри обігравати супротивника, рухатися у воді та контролювати шайбу. Командна робота є необхідною умовою, тому учасники багато спілкуються перед грою та після, обговорюючи результати проведених матчів.

За матеріалами відкритого друку

Що робити хокеїсту, коли лід розтанув? Або шукати альтернативи, або старанно тренуватися поза льодом. Сьогодні в HS, представляю вашій увазі першу альтернативу, достатньо незвичайний виглядспорту, - підводний хокей. Що він являє собою і як в нього грати, читайте прямо зараз. - Дисципліна підводного спорту. У ході гри змагаються дві команди спортсменів, кожна з яких складається з 3-6 гравців, екіпірованих ластами, шапочками, масками, трубками та ключками. Мета гри - забити шайбу у ворота противника, проштовхуючи її дном басейну. Настало літо і ваша улюблена ковзанка розтанула? Тоді вирушайте грати в хокей у басейн. У підводний хокей.

Підводний хокей

- Дітище британського інструктора з дайвінгу Алана Блейка, який шукав спосіб тримати себе у формі протягом тривалої зими, а також для того, щоб тренувати учнів, якомога довше затримувати дихання під водою. Придуманий він був у далекому 1954 році, у місті Портсмут.

Як і у звичайному хокеї, головним завданнямігри в підводному хокеї є забити, якнайбільше шайб у ворота противника. Розмір воріт для підводного хокею досить великий – 3 метри завширшки. Шайба ж для підводного хокею, за розміром, приблизно така сама, як і для звичайного хокею, проте її вага значно вища, ніж у звичайної шайби, — аж 1,36 кг. Завдяки важкій сталевій серцевині шайби, вона не скаче і завжди залишається надійно притиснутою до дна басейну.

Заборонено у підводному хокеї застосовувати силові прийомиі якимось чином утримувати суперника, а також торкатися шайби чимось, окрім ключки — порушення карається, як і у хокеї двохвилинним штрафом. Поговоримо про ключку для підводного хокею. Спочатку, її зовнішній вигляд: Зазвичай ключки для підводного хокею довжиною близько 30 сантиметрів. Ключки для захисників, до речі, трохи ширші, ніж ключки нападників. Також, у гравця, на руці з ключкою, має бути одягнена товста рукавичка. Ця рукавичка - аналог хокейної краги, що захищає руку від можливих ударів по руці шайбою та ключками супротивників.

Розмір басейну для гри в підводний хокей повинен становити 25 метрів завдовжки, 15 метрів завширшки і 2 метри завглибшки. Тривалість гри: 2 тайми по 10-15 хвилин. Думаєте мало? Зовсім ні, т.к. за ковтком повітря гравцеві доводиться спливати приблизно кожні 15 секунд.

Великою перевагою підводного хокею є те, що в нього можуть грати абсолютно все, незалежно від статі, віку та комплекції гравця – вода практично повністю зрівнює шанси хокеїстів-підводників. Найголовнішими країнами в підводному хокею вважаються ПАР, Австралія, Великобританія, Нова Зеландія і, як і у всіх інших різновидах хокею, Канада. У підводний хокей грають у багатьох країнах, проте варто визнати: у всьому світі він все ще вважається великою екзотикою.