Капітан збірної італії по водному поло жінки. Капітани жіночих команд збірної Росії та збірної Італії з водного поло ← Hodor. Навіщо робити складним те, що простіше простого

У другому матчі групового турніру наша команда обіграла чемпіонок Європи італійок – 7:4. У останньому матчіпопереднього раунду підопічні Олександра Кабанова зіграють завтра із австралійками.

Казанова. Її звуть так, і їй подобається слово.
– Прізвище як прізвище, – знизує плечима колоритний капітан збірної Італії у мікст-зоні. – Та й для вас, журналістів, зручно. Чи не переплутаєте ні з ким.
Казанова скромничає: переплутати її з кимось неможливо в принципі. Із ростом під 190 см вона на півголови вища за будь-яку партнерку по команді і вдвічі ширшу. Згідно з офіційною інформацією її вага 100 кг, але укладачі довідника їй явно потішили. До речі, Еліза ще й вікова учасниця жіночого ватерпольного турніру: їй скоро виповниться 39 і деяким подругам по команді вона годиться в матері.
– Якщо м'яч до неї потрапляє, то це майже напевно гол, – стверджує наша Ольга Бєляєва. – На щастя, на повний матч її вже не вистачає: її випускають на певний час і вона робить те, що від неї вимагається.

НАВІЩО РОБИТИ СКЛАДНИМ ТЕ, ЩО ПРОЩЕ ПРОСТОГО?

На матчі з росіянками Казанова у стартовому складі немає. Тренер суперниць Фабіо Конті зберігає її для критичних моментів матчу. Проходить половина чверті, а рахунок команд відкрити не вдається: в обороні суперники грають набагато впевненіше, ніж в атаці. Лише на п'ятій хвилині гри Катерина Лісунова виходить розмочити рахунок на табло кидком з відскоком від води.
Італійки грають дуже грубо, наші себе образити не дають: у перерві Тереза ​​Фрассінетті з синцем і мішком льоду під оком сідає на лаву. Конті кидає у бій Казанова. Еліза отримує м'яч спиною до воріт і, не дивлячись на них, кидає лівою рукою, але потрапляє до хрестовини. Треба визнати, що італійкам не щастить: у першій половині зустрічі вони шість разів потрапляють у штанги.
Катя Танкєєва показує Казанова, що немає сенсу робити складним те, що простіше простого, забиваючи з розвороту – 2:0. Вихід Елізи таки приносить користь: відтягнувши на себе двох суперниць у захисті, вона дає можливість забити Джулії Рамбальді.
Вирішальний ривок росіянки роблять у третьому сеті: Лісунова, Бєляєва та Конух доводять рахунок до розгромного. При цьому в захисті наші щоразу дають італійкам від воріт поворот. Вище всяких похвал грає наш воротар Анна Карнаух.
Конті змінює Казанова на Фрассінетті і назад, але користь від цього з кучерявого носа. Намагаючись врятувати підмочену репутацію, капітан італійок починає фолити, мало не втопивши нашу Діану Антонову. На хід гри це не впливає.
Післязавтра у матчі за перше місце у групі росіянки зіграють із австралійками. Хоча великої різниці, хто є першим, немає: у чвертьфінал виходять усі команди, а на відміну від нашої групи, де є завідомий аутсайдер Великобританія, в іншій четвірці всі команди приблизно рівні – Іспанія, США, Угорщина та Китай.

КАБАНОВ: ІТАЛЬЯНКИ НАС НАМАГАЛИСЯ ЗЛАМАТИ

– Матч був виграний у захисті, – вважає головний тренернашої команди Олександр Кабанов. – Дуже було важливо не пропустити, і нам це вдалося: чотири м'ячі – це мізер.
Наскільки ми були готові до грубої гри суперника?
- Вони завжди так грають, нічого дивного. Італійки намагалися нас зламати, але ми не піддалися. А іншого способу нас переграти у них поки що немає.
Наприкінці судді почали явно симпатизувати італійкам.
- Так, їх очевидно підтягували: все ж таки хочуть інтриги, видовищної гри, а ми вели з різницею в чотири м'ячі. Цілком впевнений, що двох пенальті, які призначили у наші ворота, не було.
…Кореспондент, що проходила повз Антонову, поставив лише одне запитання: як вона почувається після зіткнення з Казанова?
– Я гаразд, – усміхнулася Діана, підтверджуючи свої слова. – Жорстко буде у наступному матчі: у австралійок – кожна друга, як Казанова.

СТАТИСТИКА

Група B
Росія – Італія – 7:4 (1:0, 1:1, 4:1, 1:2)
Росія: Лісунова (3), Хохрякова (1), Танкеєва (1), Бєляєва (1), Конух (1).
Італія: Ді Маріо (2), Аббаті (1), Рамбальді (1).
Положення команд: 1. Росія – 4 очки (2 матчі). 2. Австралія - ​​2 (1). 3. Великобританія – 0(1). 4. Італія – 0(2).
Матч Великобританія – Австралія закінчився вчора пізно увечері.
Група A
Угорщина – Китай – 11.10.
Становище команд: 1. Іспанія – 2 (1). 2. США - 2 (1). 3. Угорщина – 2 (2). 4. Італія – 0(2).
Матч Іспанія – США закінчився вчора пізно увечері.
Примітка. Усі команди групи продовжать боротьбу на стадії чвертьфіналу. При рівності очок враховуються особисті зустрічі та різниця голів.

НУ І НУ!

71‑ЛІТНІЙ ЯПОНЕЦЬ ХОКЕЦЮ – НАЙВІТШИЙ УЧАСНИК ІГР
Італійка Еліза Казанова найстарша у ватерпольному турнірі, а ось найстарший учасник Ігор-2012 – 71-річний японець Хіроші Хокецу.
Вперше Хокецу виступив на Олімпіаді 1964 року в Токіо, але став лише 40-м у конкурі. Після такого провалу японець покинув виступи, хоч і продовжував займатися спортом для себе. Він заснував фармакологічну компанію і досяг успіху в бізнесі. Декілька років тому Хіроші відновив виступи – цього разу у виїздці – і пробився до олімпійської збірної на Ігри у Пекіні. Там він також став найстаршим.
Кінь у Хокецу, до речі, теж немолодий: у Лондоні він виступатиме на 15-річному Шепоті. Хіроші міг би запросто побити віковий олімпійський рекорд, який належить шведському стрільцю Оскару Свану: на Іграх-1920 він узяв срібло у 72 роки. Однак у Ріо японець не збирається: «Я поїхав би, немає проблем, але Шепоту буде вже 19. Який з нього спортсмен?!».

Жіноча збірна Росії з водного поло продовжила невдалі виступи на Олімпіаді у Ріо. У суботу вони програли другий матч із трьох у груповому турнірі. Цього разу – італійкам (5:10). Спецкор «Чемпіонату» був серед журналістів, які зупинили в мікст-зоні капітана нашої команди - Катерину Прокоф'єву,

щоб зрозуміти, що відбувається. Чвертьфінал із іспанками, в якому все зважиться, – вже післязавтра.

- Сьогодні гра знову не вийшла – у чому причина?
- Якщо говорити про сьогоднішній матч, то італійки поставили захист, який ми не змогли «розірвати», плюс низький відсоток реалізації кидків – можна сказати, у цьому аспекті у нас взагалі нічого не виходило. Це погано, що сказати. У поразці винні лише ми, жодних виправдань бути не може.

- Що робити далі?
- Подивитися, в чому саме ми помиляємось в обороні, звідки походять помилки. Ну і, звичайно, треба реалізовувати моменти, які створюємо – без цього нічого не вийде. Треба просто забивати голи у тих випадках, коли є можливість.

- Ви погоджуєтесь з тим, що до старту Олімпіади команда підійшла неготовою?
- Вважаю, що попри такі результати команда додає. Насамперед фізично. Це головне. У груповому турнірі ми мали право на помилку, могли програти ті два матчі – австралійкам та італійкам.

Припустимо, підійшли б ми до початку на піку форми, виграли б всі три гри - а толку? Все одно все залежить від стану у чвертьфіналі

Ну, припустимо, підійшли б ми до початку на піку форми, виграли б всі три гри - а толку? Все одно все залежить від стану у чвертьфіналі. Саме на цю гру ми зараз і налаштовуємось.

- У чвертьфіналі післязавтра грати з іспанками – охарактеризуйте їх.
- Ми з ними вже кілька разів грали останнім часом – і вигравали, і програвали. Досвідчені дівчатка постійно працюють на свого «стовпа», що робить їм 50 відсотків всієї гри. Думаю, наш головний тренер уже має задуми, як її нейтралізувати.

- Як настрій у команді – все-таки поразки, що навіть особливо ні на що не впливають, навряд чи додають позитиву?
- Звісно, ​​хотілося б інших результатів. Перемоги завжди додають упевненості, а зараз їх нема. Але що є – тобто. Хочеться вірити, що це лише додасть нам злості та агресії. Команда по-справжньому багато і тяжко працювала заради цієї Олімпіади. Так просто ми не здамося, обіцяю.

– Чоловіки вчора скаржилися, що .
- Та не лише чоловіки, всі ми скаржимося.

Команда по-справжньому багато і тяжко працювала заради цієї Олімпіади. Так просто ми не здамося, обіцяю

Вода справді погана – каламутна, з великою часткою хлорки. Дуже болять очі. Важко сконцентруватися на якихось моментах, важко думати про гру, бо просто боляче. Це не виправдання, команди у схожих умовах.

Тренер команди Андрій Білофастов сказав, що завтра вони поведуть вас до Будинку вболівальників, щоб нагодувати пельменями та борщем.
- Щоправда? Приємний сюрприз. Справді, нам треба перейти після таких ігор. Немає сенсу сидіти і журитися. Нехай у ці хвилини настрій у нас не найкращий, але незабаром доведеться викинути все це з голови. І рідна ситуація, сподіваюся, допоможе.

Жіноча збірна Росії з водного поло не змогла пробитися до фіналу Олімпіади. У півфіналі команда Олександра Гайдуковапоступилася збірною Італії. Шанси на інший результат були, але для цього потрібні були нейтральніші судді, вищий відсоток реалізації кидків і трохи більше удачі. Але попереду ще один матч, найголовніший для російської командина турнірі.

Півфінал проти італійок збірна Росії розпочала просто фантастично. Спочатку капітан збірної Росії Катерина Прокоф'євавиграла боротьбу за спірний м'яч, і перший же кидок у виконанні Євгенії Івановоїдосяг мети. Італійська атака завершилася подвійним сейвом Анни Карнаух, а в швидкій контратаці Ольга Горбуновавдруге вразила ворота Джулії Горлеро.

Такий початок, мабуть, збентежив насамперед наших ватерполісток. Помилка в обороні дозволила Аріанне Гаріботтікидати з вигідної позиції, а через півхвилини вона ж далеким кидком зрівняла рахунок. Наші вдарили – італійки відповіли, і далі пішла цілком рівна гра із обопільними шансами. Збірна Росії діяла дуже активно – до кінця першої чверті наші ватерполістки кидали по ворота Горлеро ще п'ять разів, але голкіпер діяла чудово, та й блоком два кидки італійки накрили.

Олімпійські ігри. Водне поло. Жінки.
Півфінал.

Росія – Італія – 9:12 (2:2, 2:4, 0:2, 5:4)

Голи у складі збірної Росії: Іванова – 2, Лісунова – 2, Глизіна – 1, Прокоф'єва – 1, Лісунова – 1, Соболєва – 1, Гриньова – 1.

Навіть суддівські помилки з боку іспанського та азербайджанського рефері не сильно позначалися на грі. Хоча, звичайно, коли замість пенальті у ворота Італії за пару хвилин до кінцівки чверті було видалено Анастасії Симанович, було неприємно. Після такої першої чверті навіть затеплилася надія – можливо, зможуть?

Але вже на початку другої восьмихвилинки італійки закинули два швидкі голи і вийшли вперед. А у збірної Росії, як і раніше, відсоток реалізації був вкрай низький. І впевненість у своїх силах кудись поділася. Навіть вихід віч-на-віч, який організували для Надії Глизіної, не було реалізовано. Втім, наші не здавалися. Двічі прекрасними та своєчасними передачами відзначилася Ельвіна Карімова, після яких Катерина Лісуноваі Глизіна зробили рахунок рівним. І знову пропустили явне порушення правил та не призначили пенальті.

Але рівність довго не протрималася. Два дальні кидки – і знову підопічні Фабіо Контівийшли вперед, причому трапилося це наприкінці чверті. У третій чверті наші дівчата взагалі не змогли закинути жодного м'яча – або штанги та перекладини, або воротар, або повз. У результаті реалізація становила лише 32 відсотки, тоді як у чвертьфіналі з іспанками – 44.

Італійки свої шанси двічі використали, причому восьмий гол у ворота збірної Росії закинула 37-річна Таня ді Маріо, яка вигравала Олімпіаду ще 2004 року. Після її голу все зрозуміли. Відіграти гандикап у чотири м'ячі за такою грою було неможливо.

Збірна Росії зробила все можливе. Зайняла місце у воротах Анна Устюхінакілька разів врятувала команду, а в атаці стало виходити закидати. На жаль, не вдалося зіграти в обороні так, щоб після своїх закинутих м'ячів не пропускати. Італійки діяли строго за рахунком та довели зустріч до перемоги. До речі, цього сезону збірна Італії обіграла збірну Росії в усіх офіційних зустрічах.

Збірна Росії має тепер матч за третє місце. Суперник визначиться в іншому півфіналі між збірними Угорщини та США. Зрозуміло, що після такої поразки, коли загалом команда грала не гірше, руки можуть опуститися. Але треба зібратися, адже перший і останній разросійські ватерполістки ставали призерами Олімпіади у 2000 році. Тоді теж було третє місце, але тоді й російське водне поло було набагато вищим.

Якщо такого результату дівчата зможуть досягти зараз, це стане гучним успіхом.

Казанова. Її звуть і їй подобається слово.

Казанова скромничає: переплутати її з кимось неможливо в принципі. Із ростом під 190 см вона на півголови вища за будь-яку партнерку по команді і вдвічі ширшу. Згідно з офіційною інформацією її вага - 100 кг, але укладачі довідника їй явно потішили. До речі, Еліза ще й вікова учасниця жіночого ватерпольного турніру: їй скоро виповниться 39 і деяким подругам по команді вона годиться в матері.

– Якщо м'яч до неї потрапляє, то це майже напевно гол, – стверджує наша Ольга Бєляєва. - На щастя, на повний матч її вже не вистачає: її випускають на певний час, і вона робить те, що від неї вимагається.

На матчі з росіянками Казанови у стартовому складі немає. Її тренер суперниць Фабіо Конті зберігає для критичних моментів матчу. Проходить половина чверті, а рахунок команд відкрити не вдається: в обороні суперники грають набагато впевненіше, ніж в атаці. Лише на п'ятій хвилині гри Катерині Лісунової вдається розмочити рахунок на табло, кидком із відскоком від води.

Італійки грають дуже грубо, наші себе образити не дають: у перерві Тереза ​​Фрасинетті з синцем і мішком льоду під оком сідає на лаву. Конті кидає у бій Казанову. Еліза отримує м'яч спиною до воріт і, не дивлячись на них, кидає лівою рукою, але потрапляє в хрестовину. Треба визнати, що італійкам не щастить: у першій половині зустрічі вони шість разів потрапляють у штанги.

Катя Танкєєва показує Казанові, що немає сенсу робити складним, що простіше простого, забиваючи з розвороту - 2:0. Вихід Елізи таки приносить користь: відтягнувши на себе двох суперниць у захисті, вона дає можливість забити Джулії Ломбарді.

Конті змінює Казанову на Фрасинетті і назад, але толку від цього з кумедного носа. Намагаючись врятувати підмочену репутацію, капітан італійок починає фолити, мало не втопивши нашу Діану Антонову. На хід гри це не впливає.

- Діано, як почуваєтеся після зіткнення з Казановою? - Запитання до Антонової після матчу.

– Я гаразд, – усміхнулася Діана, підтверджуючи свої слова. - Жорстко буде у наступному матчі: у австралійок – кожна друга, як Казанова.

Капітан збірної Італії з водного поло Еліза Казанова у програмі «Спортивний репортер».

– За всю кар'єру в мене було багато різних сутичок із росіянами. Перше, що згадується: гра у 2007 році, я тоді була ще невідомою ватерполісткою, бо грала у лізі А2. Лише потім перейшла до А1 та взяла участь у Кубку Чемпіонів. Тоді була гра в Катанні з командою «Кіріші», яка вважалася найсильнішою на той момент. Ми почали, а там була одна російська, яка постійно пресингувала. Я грала в центрі, мені сподобалася та гра, тому що частенько вдавалося проводити атаки.

Для росіян, я впевнена, це був сюрприз: адже вони не знали мене до цього. У тій грі я їм завдала багато болю. Їхня гра завжди ґрунтувалася на пресингу, а для мене гра проти росіян – це розвага. Їм подобається пресингувати: знаєте, чоловік проти чоловіка, жінка проти жінки. Не так просто було завершити атаку, забити гол, але це було завжди цікаво, тому що ми практикували командну гру.

Я вам так скажу, коли грала в центрі, то робила свою роботу. Однієї людини було недостатньо, щоб опікуватися мною. Але я думаю, що вони теж отримували задоволення від такої суперниці. Ні, це не розпач. Я бачила хвилювання, коли найменша ватерпалістка збиралася опікуватися мною. Звісно, ​​вона переживала. Усі хитрощі, які суперники могли робити, щоб захиститися від мене, завжди робилися.

За кар'єру мені ламали носа двічі. Обидва рази це робили російські дівчатка: може, це була така комбінація, не знаю. Водне поло - це контактний вид спорту, де, звичайно, постійно відбувається якийсь фізичний вплив на гравця. У Останніми рокамиу водному поло навіть надмірно впливають фізично на гравця, стає менше техніки та більше фізики.

Мені здається, це сумно, тому що наш спорт втрачає привабливість та глядачів. Складно дивитись водне поло, якщо ти ніколи не грав і не розумієш, що відбувається в басейні. Один і той самий рух у воді може бути розцінений глядачами, гравцями та суддями по-різному. Будь то гра в атаці або захисті, один рух може зіграти як на руку, так і проти тебе. Це одна з проблем водного поло – мало техніки та багато фізичної боротьби.

- Олімпіада в Пекіні, гра проти Росії, останній період матчу: я пішла в атаку, допливла до середини басейну і, кажемо так, моє обличчя зіткнулося з ліктем. Звичайно, з носа одразу ж потекла кров. Я одразу ж зрозуміла, що він зламаний. Я відчула гострий біль, але мені відразу його вправили назад. Бачите, який гарний носик у мене зараз все гаразд.

Друга подібна історія також пов'язана з Росією. Кубок Чемпіонів, знову команда з міста Кіріші, знову мій ніс зіткнувся з чиїмось ліктем. Ну буває. За 20 років, що я грала у водне поло, я ніколи нікого не била ліктем у ніс, принаймні настільки, щоб зламати його. Але хочу наголосити: я вірю, що це була випадковість, не хочу нічого поганого говорити про чесність російських спортсменок.

В останні роки водне поло дуже сильно змінилося: спочатку фізичний вплив, потім техніка. Звичайно, останніми роками мені теж довелося адаптуватися. Траплялося захищатися по-різному, у тому числі не завжди чесно. Щипки та укуси – це, перш за все, свідомість та спортивне виховання гравця. Ті, хто вдається до таких прийомів, не повинні займатися професійним спортом. Повага – це головна річ у спорті.

Жодних виразних шрамів у мене немає, але одного разу мені відкусила шкіру на пальці ватерпалістка з угорської команди. У мене потім ще довго була мітка на руці. Не знаю, може вона була голодна. Потім палець довго гоївся: коли тренуєшся щодня у воді, складно тримати палець у сухості. Декілька років у мене цей палець був більш чутливий, ніж інші.

Мені здається, Італія – це та команда, яка завжди грає дуже наполегливо. До кожної гри вони підходять з усією енергійністю та палкістю. Цим італійки можуть компенсувати той фізичний дефект, який вони мають у порівнянні з американками, наприклад, або австралійками. Це дає плоди, адже останніми роками наша команда зібрала достатньо трофеїв.

Найжорсткіші команди – це Америка та Австралія, вони сильно перевершують фізично всі інші національності. Вони більші і сильніші, ніж більшість гравців. Тому італійки роблять ставку на агресію та запал.

Я бачила фото, як моя рука в процесі гри лежить на голові у однієї російської ватерполістки. Соболєвої, може, не пам'ятаю. Що я можу сказати? Фотограф – молодець. Навмисно я такого, звичайно, не робила, але й заперечувати зовсім не можу, є документальне підтвердження. Звичайно, я в цей момент шукала м'яч рукою, а не голову. Думаю, що були ще й інші подібні випадки, але впіймали мене лише у моменті із Соболєвою.

Мені здається, що росіяни здатні до водного поло, ніж італійки. Ви добре плаваєте, швидко, вмієте розраховувати час у грі. Росіяни добре готують резерв, тобто, вони завжди готові до ігор. Грати з росіянами - це як працювати повний день: прокидаєшся вранці і думаєш: "Чорт, знову на роботу". Із ними непросто. Повторюся, вони швидкі, з добрим кидком.

Траплялися моменти, коли здавалося, що вони не хочуть грати. Хоча я чудово розумію, що в професійному спортітакого стану не може. Тому траплялися ігри, у яких перемогти росіян було дуже нескладно, було відчуття, що вони здавались.

Фото з кров'ю на обличчі я чудово пам'ятаю: це моя перша гра на олімпіаді в Пекіні. Саме тоді, коли мені зламали носа, і заразом поставили садна на обличчі. Але самі розумієте, ніс мене хвилював на той момент більше. Я одразу пішла до лікаря, щоб він поставив мені його на місце, зробив рівним.

Італія представила себе на світовій арені не лише як володар срібної медалі на Олімпіаді. Це одна з найсильніших команд у світовому водному поло, свого часу у нас на воротах блищала чудова Крістіана Конті, на неї дивилися наші молоді гравці, які зараз виросли та готові захищати честь країни. Завдяки серйозному міжнародному досвіду, вони здобули впевненість у собі, що дозволяє їм вигравати велику кількість ігор.

У збірній я закінчила грати у 2012 році після Лондона, невдалою була Олімпіада. Далі продовжила грати в Італії, за два роки виграла Скудетто, Кубок LEN, до речі, проти російської команди. Останній свій рік я грала в Рапалло, а потім все закінчила. У червні чи травні минулого року я завершила кар'єру, стала доктором економічних наук, працюю у водному поло. Тепер із числами, веду рахунки, підписую папери. Консультирую різні спортивні та не спортивні товариства.

Я, нарешті, повернулася до Генуї після 20 років мандрівок. Я ніколи не грала у Генуї, завжди в інших містах. Працюю тут теж у спортивному центрі. Як і раніше, відчуваю запах хлорки в повітрі, як ви розумієте, навіть якщо тепер працюю з цифрами. Я щаслива.

Фото анонсу:РІА Новини/Олександр Вільф